17 stycznia 2020 19:00
Zespół w składzie: Marek Telwach - skrzypce, Szymon Tadla - cymbały/kontrabas, Jakub Adamski - akordeon powstał w 2013 roku przy okazji prac nad spektaklem pt. "Dybuk rzeszowski" Teatru Przedmieście z…
Sosnowski
Fot. Marek Kołodziej

Sosnowski, one man band, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego głosu. Jego utwory nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie wielu znanych dziennikarzy muzycznych. Jest jednym z niewielu artystów w Polsce, którym udaje się przemycać muzykę bluesową do meanstreamu.

Nagrodzony podczas tegorocznej gali Mateuszy Trójki, Offensywy De Luxe, a także zdobywca Grand Prix Suwałki Blues Festival, który miał zaszczyt otworzyć, grając przed Correy Harrisem.

Brał też udział w takich muzycznych wydarzeniach jak Męskie Granie, festiwal Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal czy Blues Maraton. Jako zwycięzca Polish Blues Challange, będzie reprezentował Polskę na finale European Blues Challange 2020 w Holandii.

Biorąc pod uwagę, że swoją debiutancką płytę wydał sam, nagrywając ją w całości na zapleczu pewnego warszawskiego sklepu dla gitarzystów (na sprzęcie, który mieścił się w jednej torbie podróżnej), można uznać, że nieźle namieszał.

Sosnowski jest też jednym z trzech artystów, biorących udział we wspólnym projekcie wytwórni Mystic Production i radiowej Trójki "Trójka debiutuje".

W ramach projektu ukazał się jego najnowszy singiel "Deszcz", a także reedycja jego debiutanckiej płyty, "The Hand Luggage Studio".

Sosnowski - Deszcz (Official video)

O swojej muzyce mówi tak:

"Moje piosenki to lek na wszystko z czym sobie w życiu nie radzę. Czasem chce się coś po prostu wykrzyczeć. Niezależnie od tego, czy to ból, czy radość."

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Czytany 673 razy
Więcej w tej kategorii: « 1ONE BAiKA »

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • gregor 08 Lis, 2019

    No nareszcie się doczekałem!Mam nadzieję być :-)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj