28 lutego 2020 19:00
"ORNETTE" to nowa droga basisty, który od lat jest muzykiem zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY". Pod pseudonimem ORNETTE Grzegorz Stępień nagrał album Twarzą w Twarz. Album ukazał się w listopadzie 2015 r.…
Wołosatki
Fot. Marek Kołodziej

20 grudnia br. w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów wystąpił zespół Wołosatki

Wołosatki - znany w harcerskich i turystycznych środowiskach Polski zespół o harcerskich korzeniach, popularyzuje tematykę bliską młodym ludziom, w tym górskie walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Grupa prezentuje utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego. Akustyczne brzmienie, wartościowe teksty oraz charakterystyczne aranżacje wokalne stanowią o sile zespołu.

Dorobkiem Wołosatek jest dopracowanie się rozpoznawalnego stylu, ponad dwadzieścia wydanych płyt i setki koncertów w kraju i za granicą.

Wołosatki śpiewały już na zachodzie i wschodzie Europy, na Kubie, w Chinach w Brazylii. Ale najlepiej czują się na koncertach w swoich ukochanych Bieszczadach. Wielu wychowanków zespołu znakomicie sobie radzi we współczesnym show biznesie. Utrwalanie twórczości zaczynały jeszcze w latach 80. od czarnych płyt, a teraz mają na koncie dorobek w postaci ok. 200 autorskich piosenek, nieustająco tworząc i nagrywając nowe. Aktualnie zespół przygotowuje kolejną autorską płytę, z okazji tegorocznego jubileuszu 45-lecia działalności artystycznej.

Inną formą działań zespołu jest współpraca z innymi artystami. Wolna Grupą Bukowina, Jerzy Filar, Skaldowie, Andrzej Dąbrowski, Krzysztof „Kasa” Kasowski to wspaniali artyści, których koncerty Wołosatki ubarwiają swoimi chórkami.

Oceń ten artykuł
(17 głosów)
Czytany 736 razy
Więcej w tej kategorii: « Warm Heart 1ONE »

1 komentarz

  • Asia 13 Gru, 2019

    Brawo dla Organizatorów koncertu na czele z Prowadzącym. Dla Wolosatek brawa po koncercie. Marzeniem pozostaje udział.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj