08 listopada 2019 19:00
8 listopada w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół Warm Heart! Warm Heart to zespół założony w 2015 roku w Oslo przez parę przyjaciół – muzyków. Zarówno Andy Shady,…
Wołosatki
fot. archiwum zespołu
  • -

20 grudnia br. w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów wystąpi zespół Wołosatki

Wołosatki - znany w harcerskich i turystycznych środowiskach Polski zespół o harcerskich korzeniach, popularyzuje tematykę bliską młodym ludziom, w tym górskie walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Grupa prezentuje utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego. Akustyczne brzmienie, wartościowe teksty oraz charakterystyczne aranżacje wokalne stanowią o sile zespołu.

Dorobkiem Wołosatek jest dopracowanie się rozpoznawalnego stylu, ponad dwadzieścia wydanych płyt i setki koncertów w kraju i za granicą.

Wołosatki śpiewały już na zachodzie i wschodzie Europy, na Kubie, w Chinach w Brazylii. Ale najlepiej czują się na koncertach w swoich ukochanych Bieszczadach. Wielu wychowanków zespołu znakomicie sobie radzi we współczesnym show biznesie. Utrwalanie twórczości zaczynały jeszcze w latach 80. od czarnych płyt, a teraz mają na koncie dorobek w postaci ok. 200 autorskich piosenek, nieustająco tworząc i nagrywając nowe. Aktualnie zespół przygotowuje kolejną autorską płytę, z okazji tegorocznego jubileuszu 45-lecia działalności artystycznej.

Inną formą działań zespołu jest współpraca z innymi artystami. Wolna Grupą Bukowina, Jerzy Filar, Skaldowie, Andrzej Dąbrowski, Krzysztof „Kasa” Kasowski to wspaniali artyści, których koncerty Wołosatki ubarwiają swoimi chórkami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 81 razy
Więcej w tej kategorii: « Warm Heart 1ONE »

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj