14 lutego 2020 19:00
14 lutego 2020 roku  w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów odbył się koncert „A JEŻELI MNIE POKOCHASZ” w wykonaniu Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem…

8 listopada w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół Warm Heart!

Warm Heart to zespół założony w 2015 roku w Oslo przez parę przyjaciół – muzyków. Zarówno Andy Shady, jak i Magdalena Kverneland mają za sobą wieloletnie doświadczenia muzyczne oraz współpracę w różnych zespołach i projektach muzycznych, lecz tym razem postanowili stworzyć całkowicie nową jakość, unikalne połączenie stylów i nastrojów z głębokimi, poetyckimi tekstami.

Początkowo koncertowali pod nazwą The Frozen Heart, nawiązującą do chłodnego klimatu Norwegii, lecz z czasem zdecydowali się na zmianę nazwy na Warm Heart, ponieważ wielu słuchaczy utożsamia ich muzykę z ciepłem, spokojem i nastrojem, który raczej ogrzewa serca, a niżeli ochładza.

W ich muzyce można odnalezć wiele róznorodnych smaków jak, romantyczne ballady, elementy przyjemnego pop rocka i lekkiego jazzu, kilka rytmów latino i energiczne folkowe granie. Ich muzyka często opisywana jest jako “emocjonalny pop rock” a czasem także jako World Music, ponieważ są to pojęcia najlepiej opisujace ich wszechstrone granie, bo wszechstronność i otwarte horyzonty muzyczne są domeną Warm Heart.

Na początku roku 2016 ukazała się ich debiutancka płyta “Waiting for the Sun", obecnie przygotowują się do wydania drugiej płyty.

Ich muzyka kreauje unikalny klimat, z jednej strony miękki, a z drugiej strony pełen dynamiki i emocji, refleksyjny a jednocześnie elektryzujący. Każdy ich koncert to swoisty performace angażujący słuchacza.

Mają za sobą koncerty na różnych festiwalach i wielu klubach w Norwegii: Oslo (Oslo Musikk Fest 2016, 2017), Drammen (Drammen Music Festival 2017), Lillestrøm (Wellbeing Festiwal 2016, 2017) oraz w klubach Polsce w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wroclawiu (rozne koncerty i festiwale). A także koncerty radiowe na żywo w Radio Gdańsk (2018), Radio Lublin (2018), Radio Kraków (2018) i Radio Rzeszow (2017).

Skład zespołu:

Andriy Shadiy – vocal, gitara, mandola, saxonett

Magdalena Kvereland – vocal, piano

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Czytany 675 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj