29 listopada 2019 19:00
Sosnowski, one man band, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego głosu. Jego utwory nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie wielu znanych dziennikarzy muzycznych.…
The October Leaves
Fot. Marek Kołodziej

The October Leaves 

pochodzą z Rybnika, miasta na Górnym Śląsku, gdzie wśród smogu i spalin rodzą się największe diamenty muzyki gitarowej. Zagrali na Talent Stage jednego z najważniejszych festiwali w kraju - Open’era, zwyciężyli Grand Prix na Węgorzewo Seven Festival 2013.
Wiosną 2014 roku wydali album "Bardziej Znani, Wiecznie Obcy", z którym gościli na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie III Polskiego Radia.


W 2018 roku The October Leaves wydali singiel "Magic" promujący album Fallen Icon Hall of Fame, który ukaże się 14 listopada 2019 roku.

Na koncercie 25 października w Radiu Rzeszów będzie można usłyszeć przedpremierowo większość kompozycji z nowej płyty oraz zakupić ją prosto od zespołu wraz za autografami. Krążek ten będzie także „Płytą tygodnia” od 21 października w Radiu Rzeszów co oznacza, że zaistnieje szansa otrzymania go bezpłatnie z rąk redaktorów tej stacji. The October Leaves - Magic (Official Video)

The October Leaves - Childhood Trust (official music video)

The October Leaves - Wiecznie Znani, Bardziej Obcy

Album Fallen Icon Hall Of Fame jest zdecydowanie najlepiej brzmiącą rzeczą w naszym dorobku. Nowy materiał nagraliśmy w The Rolling Tapes Studio położonym w Srebrnej Górze, a właściwie w pobliskiej wiosce Budzów Kolonia, u podnóża Gór Sowich. To takie miejsce, gdzie nawet lokalni dostawcy pizzy błądzili mimo korzystania z GPS. Odosobnienie to w przypadku takiej pracy konieczność, dlatego decyzja co do studia była najlepszą, jaką mogliśmy podjąć. Płytę wyprodukował Marek Schwartz, człowiek-orkiestra współpracujący z największymi nazwiskami branży, jak choćby Mark Sweden.


W trakcie pracy w studiu zauważyliśmy, że utwory stanowią spójną całość, w pewnym sensie kompozycję klamrową. Dość mroczny singiel „Magic” jest zaś swego rodzaju wstępem, prologiem, wezwaniem do wyprawy. Dlatego trafił do obiegu jako pierwszy oficjalny singiel. Poniekąd zdradza on kierunek, w jakim tym razem podążyliśmy.

Skład zespołu:

  • Kamil Bartkowiak - wokal, gitara
  • Szymon Bartkowiak - wokal, gitara
  • Kamil Rutkowski - bas
  • Piotr Szopa - perkusja
Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Czytany 541 razy
Więcej w tej kategorii: « U Studni Warm Heart »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj