11 października 2019 19:00
11 października studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół Rattlesnake! RATTLESNAKE! - Power trio w stylu vintage bazujące na bluesie i rock'n roll'u. Grupa charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym stylem o nazwie TEX/SNAKE/VINTAGE/MASSACRE.…
The October Leaves
Fot. materiały promocyjne
  • Data: -
  • Adres: ul. Zamkowa 3, Rzeszów Mapa

The October Leaves 

pochodzą z Rybnika, miasta na Górnym Śląsku, gdzie wśród smogu i spalin rodzą się największe diamenty muzyki gitarowej. Zagrali na Talent Stage jednego z najważniejszych festiwali w kraju - Open’era, zwyciężyli Grand Prix na Węgorzewo Seven Festival 2013.
Wiosną 2014 roku wydali album “Bardziej Znani, Wiecznie Obcy”, z którym gościli na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie III Polskiego Radia.


W 2018 roku The October Leaves wydali singiel “Magic” promujący album Fallen Icon Hall of Fame, który ukaże się 14 listopada 2019 roku.

Na koncercie 25 października w Radiu Rzeszów będzie można usłyszeć przedpremierowo większość kompozycji z nowej płyty oraz zakupić ją prosto od zespołu wraz za autografami. Krążek ten będzie także „Płytą tygodnia” od 21 października w Radiu Rzeszów co oznacza, że zaistnieje szansa otrzymania go bezpłatnie z rąk redaktorów tej stacji. The October Leaves - “Magic”


https://youtu.be/nHwCYiyVFpk


The October Leaves - “Childhood Trust”


https://youtu.be/nxe8BmjdNY0

The October Leaves - “Bardziej znani, wiecznie obcy”


https://youtu.be/IjNdyximL6c


 

Album Fallen Icon Hall Of Fame jest zdecydowanie najlepiej brzmiącą rzeczą w naszym dorobku. Nowy materiał nagraliśmy w The Rolling Tapes Studio położonym w Srebrnej Górze, a właściwie w pobliskiej wiosce Budzów Kolonia, u podnóża Gór Sowich. To takie miejsce, gdzie nawet lokalni dostawcy pizzy błądzili mimo korzystania z GPS. Odosobnienie to w przypadku takiej pracy konieczność, dlatego decyzja co do studia była najlepszą, jaką mogliśmy podjąć. Płytę wyprodukował Marek Schwartz, człowiek-orkiestra współpracujący z największymi nazwiskami branży, jak choćby Mark Sweden.


W trakcie pracy w studiu zauważyliśmy, że utwory stanowią spójną całość, w pewnym sensie kompozycję klamrową. Dość mroczny singiel „Magic” jest zaś swego rodzaju wstępem, prologiem, wezwaniem do wyprawy. Dlatego trafił do obiegu jako pierwszy oficjalny singiel. Poniekąd zdradza on kierunek, w jakim tym razem podążyliśmy.

Skład zespołu:
Kamil Bartkowiak – wokal, gitara
Szymon Bartkowiak – wokal, gitara
Kamil Rutkowski – bas
Piotr Szopa - perkusja

Na to wydarzenie możesz zarezerwować bezpłatną dwuosobową wejściówkę. Formularz rejestracyjny będzie dostępny od początku tygodnia w którym odbędzie się wydarzenie. Zapraszamy.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 131 razy
Więcej w tej kategorii: « U Studni Warm Heart »

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj