11 października 2019 19:00
11 października studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół Rattlesnake! RATTLESNAKE! - Power trio w stylu vintage bazujące na bluesie i rock'n roll'u. Grupa charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym stylem o nazwie TEX/SNAKE/VINTAGE/MASSACRE.…
Folk Reflection
Fot. M.Kołodziej

21 czerwca w studiu koncertowym Radia Rzeszów wystąpił zespół Folk Reflection.

Zespół Reflection powstał w czerwcu 2018 r z inicjatywy skrzypka Dariusza Worka pochodzącego z województwa podkarpackiego, a dokładnej z miejscowości Nockowa leżącej w pobliżu Rzeszowa.

Utwory oraz ich aranżacje, jak i cały repertuar powstawały za sprawą wielu przypadkowych pomysłów, natchnień i długich przemyśleń. Owocem tego jest program, który przedstawia zmiany jakie występowały w tradycyjnym składzie rzeszowskiej kapeli jak i coraz to nowsze i bardziej skomplikowane aranżacje jazzowe utworów tradycyjnych.

Zespół można podzielić również na dwie sekcje ludową i tradycyjną: skrzypce prym, skrzypce sekund, klarnet, cymbały i sekcję jazzową:fortepian, gitara elektryczna, perkusja, oraz kontrabas, który jest łącznikiem tych dwóch różnych światów.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Czytany 372 razy
Więcej w tej kategorii: « Normal Echo Robert Cichy »

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj