28 lutego 2020 19:00
"ORNETTE" to nowa droga basisty, który od lat jest muzykiem zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY". Pod pseudonimem ORNETTE Grzegorz Stępień nagrał album Twarzą w Twarz. Album ukazał się w listopadzie 2015 r.…
REBELIANCI
Fot. M.Kołodziej

10 maja w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół Rebelianci. 

Zespół, którego powstanie datuje się na rok 2012 naszej ery, co nie jest ewidentne na pierwszy rzut oka, patrząc na leciwe facjaty członków zespołu.

Sześć lat działalności ekipy zaowocowało wydaniem epki pt :"Southern Soul" oraz płyty długogrającej pt : "Niezłomni" na której gościnnie zagrali: Sebastian Riedel, Robert Chojnacki, Janusz Borzucki z zespołu Dżem czy Jennifer Batten, gitarzystka współpracująca ponad 10 lat z Michaelem Jacksonem.

Po zakończeniu pracy nad albumem z autorskimi utworami, obsadzeniu w rolach gości wyżej wymienionych znakomitości oraz okraszeniu ich tekstami Mirosława Bochenka, twórcy tekstu do piosenki Autsajder zespołu Dżem, Pawła Gabłońskiego, który pisze dla Braci, Bandy i Wandy czy Tomka Jarmołkiewicza, nasza trupa ruszyła na podbój scen polskich. Koncertowała z takimi grupami jak: Dżem, Cree, IRA, Perfect, TSA, Big Cyc, Coma, czy angielską grupą Status Quo.

REBELIANCI - " Płonie Świat " - [Official Video]

Kończąc to przypinanie sobie medali, zespół Rebelianci w składzie:
Michał Borowiec - vocal, piano
Bogusław Chojnowski - bass
Dariusz Gorczyński - gitara
Jarek Hermanowicz - gitara, backing vocal
Bogdan Mróz - harmonijka, backing vocal
Grzegorz Woźniak - perkusja, instrumenty perkusyjne

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Czytany 622 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj