28 lutego 2020 19:00
"ORNETTE" to nowa droga basisty, który od lat jest muzykiem zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY". Pod pseudonimem ORNETTE Grzegorz Stępień nagrał album Twarzą w Twarz. Album ukazał się w listopadzie 2015 r.…

5 kwietnia 2019 r., o godzinie 19, w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół BEAM-LIGHT.

BEAM-LIGHT to zespól założony w 2005r. przez Aleksandrę Dudziak.

Grupa prezentuje muzykę z pogranicza gatunków modern jazz, rock, rock progresywny, ambient, electro, funk i wielu innych. Początkowo w zespole grali tacy muzycy jak: Wojciech Sochaczewski, Marek Batorski czy Jean Phillipe Breuil. 

Materiał grany na koncertach to autorskie dzieła liderki - teksty, muzyka oraz projekty graficzno-wizualne. Swoją debiutancką płytę zespół wydał w wytwórni Lynx Music w 2008r. Materiał został bardzo dobrze przyjęty przez recenzentów oraz krytyków z kręgów rocka progresywnego w Polsce.

BEAM-LIGHT zyskał rozgłos na Etno Festiwalach, niedługo później zajmując I miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków z tytułem płyty tygodnia. W północnej Polsce w Radia Kaszebe długo pozostawał z utworami Icy Eyes i Belly World na 1 pozycji na liście przebojów. 

Aleksandra Dudziak - wokal, instumenty klawiszowe, flet, autorka tekstów i muzyki. Jest magistrem sztuki, twórcą nowego gatunku literackiego "poereck" - poetyckiego sprawozdania-recenzji konecertu. Nagradzana m.in na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Płocku. W roku 2017 wydała solową płytę "HB", w całości nagraną w swoim prywatnym studio. Laureatka festiwalu Eurosong w kategorii piosenki autorskiej w Krakowie. Liderka zespołu BEAM-LIGHT.

Krzysztof Matejski - saksofonista oraz flecista - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierownictwem Ryszarda Krawczuka. Jest liderem formacji Quindepedence, z którą zdobył II nagrodę na 39. Międzynarodowym Konkursie Jazz Juniors 2015. Nagradzani również na Krokus Jazz Festival 2016 oraz Baszta Jazz Festival. Zwycięzcy w konkursie na Jazzowy debiut fonograficzny 2017. Jako solista współpracował z Pawłem Kaczmarczykiem, Leszkiem  "Hefi" Wiśniowskim, Adamem Wendt, czy Kayah.

Kamil Połoncarz - perkusja. Muzyk, pedagog, absolwent  Akademii Muzycznej  w Krakowie na wydziale jazzowym pod kierownictwem Łukasza Żyty. Współpracował z Matragon Power Trio oraz zespołem Pudelsi. Od 2010 działa aktywnie w życiu krakowskiej sceny muzycznej. Uczestnik trasy koncertowej z zespołem River Side. Laureat 1. miejsca Wielickiego Maratonu Muzycznego.

Mateusz Siry - kontrabas, gitara basowa. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale klasycznym pod przewodnictwem Krzysztofa Firlusa. Obecnie dyplomant wydziału jazzu gdzie szlifował warsztat u Macieja Adamczaka. Jest w trakcie nagrywania swojej debiutanckiej płyty. Zdobywa nagrody w konkursach, wśród nich na 4. Światowym Festiwalu Kontrabasowym we Wrocławiu. Współpracuje m.in. z Markiem Bałatą, Ryszardem Styłą, Markiem Batorskim, czy Anną Mróz.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Czytany 758 razy
Więcej w tej kategorii: « YUUKI LiroFonia »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj