17 maja 2019 19:00
17 maja o godzinie 19.05 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił Mariusz Wawrzyńczyk. Mariusz Wawrzyńczyk to zwycięzca  52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty”. 29 czerwca 2018…
Anna Kamalska
fot. M.Kołodziej

12 kwietnia 2019 roku o godzinie 19 w studiu Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy wystąpiła Anna Kamalska.

dr hab. Anna Kamalska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, poetka, pedagog. Rodowita krośnianka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Była solistka zespołu Brathanki.

Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Beatą Kozidrak i z zespołem Bajm. W 2013 roku obroniła tytuł doktora sztuki wokalnej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a płyta „Skrawki życia” z miniaturami wokalnymi, którą nagrała w 2012 roku była dziełem artystycznym dysertacji doktorskiej. Jako pedagog pracuje prawie 20 lat. W Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Wokalistyka Estradowa wykłada m.in. interpretację piosenki, improwizację jazzową i śpiew.

W 2018 roku wydała swoją drugą solową płytę pt: „Co Ci mogę dać” pod pseudonimem artystycznym ANNKA. W styczniu 2019 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi. Zawsze z ogromną pasją realizuje swoje plany naukowe i artystyczne.

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Czytany 405 razy
Więcej w tej kategorii: « Michał Wierba YUUKI »

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj