24 maja 2019 19:00
24 maja o godzinie 19.05 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół Insani. Zespół Insani powstał z inicjatywy muzyków: Kariny Janusz i Bartosza Siciak w 2013 roku. Szybko zbudowany…
Ornette
Fot. Marek Kołodziej

ORNETTE w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy już 21 kwietnia! Koncert rozpocznie się tuż po godz. 19:00.

Ornette to nowa droga basisty zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIETY. Album "Twarzą w twarz", który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. Mimo swojej niekomercyjności krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów - Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór "Spowiedź".

Trasa promująca krążek - od Gdańska aż po Wiedeń - obejmowała ponad 60 koncertów. Koncert zespołu "ORNETTE i Przyjaciele" podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE. Koncert ten był poświęcony koledze z zespołu Heaviem Piotrowi Wrzosowskiemu. Na scenie pojawiło się wielu gości m. in. Andrzej Urny, Maciej Mąka, Monika Bożyk, Marcin Bracichowicz , Wojciech Kidoń, Tomasz Josheph Bracichowicz, Marcin Dyjak oraz Grzegorz Babisz, który dołączył do składu.

Zespół zagrał także koncerty z zespołami PERFECT oraz DŻEM. Koncerty te były bardzo dobrze przyjęte zarówno przez publiczność jak i muzyków.

Obecnie zespół ORNETTE rozpoczyna pracę nad nową płytą oraz planuje trasę koncertową w wersji unplagged. W planach zespołu znajduje się nagranie koncertu ORNETTE Akustycznie w wersji DVD

Skład zespołu tworzą:
Grzegorz Ornette Stępień - voc/bass
Piotr Bzyk Sokołowski -guit/voc
Grzegorz Babisz -guit/voc
Bartek Kołodziejski - perkusja

 

Zaproszenia do zdobycia w audycjach muzycznych Radia Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Czytany 1472 razy

Artykuły powiązane

4 komentarzy

 • vitaminka 22 Kwi, 2017

  Bardzo udany występ. Świetny zespół.

 • Andżela 22 Kwi, 2017

  po koncercie też było miło

 • Kudłaty 22 Kwi, 2017

  kucze Killer, daleś rade

 • Robert 22 Kwi, 2017

  to był naprawdę fajny wieczór z sentymentalna nutą w tle bo gdzieś w powietrzu czuło się OZ

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj