12 kwietnia 2019 19:00
12 kwietnia 2019 roku o godzinie 19 w studiu Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy wystąpiła Anna Kamalska. dr hab. Anna Kamalska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, poetka, pedagog. Rodowita…
Aga Dyk
Fot. Marek Kołodziej

25 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpiła Aga Dyk.

Aga Dyk to wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych. Jest aktywną przedstawicielką Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Jest laureatką ponad dwudziestu festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W jej ręce trafiła m.in. Złota Jodła na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2003 czy Złota Nutka na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka” 2004. Współpracowała z krakowską formacją Kulturka, z którą nagrała takie utwory jak „Mało Wiesz o Miłości” czy „Sorry Mama”. Z zespołem Sane nagrała utwór „Berlin Płonie”. W 2004 roku wygrała program Szansa na Sukces z udziałem zespołu Brathanki. 5 lat później zespół zaprosił ją do współpracy. Od tego czasu zagrała z nimi ponad 500 koncertów w Polsce i zagranicą i nagrała trzy płyty: Brathanki Grają Skaldów (2011), Brathanki - Kolędy (2012) i moMtyle (2014). Ostatnie wydawnictwo promował singiel „Mamo, Ja Nie Chcę Za Mąż”, który zdobył już ponad 12 mln odsłon w serwisie YouTube. W 2015 Polskie Radio Kielce przyznało jej Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016.

Równolegle z działalnością w Brathankach, Aga rozpoczęła pracę nad solowymi utworami. Jej solowe single „Creme Brulee” i „Wracaj.com" zyskały ponad milion wyświetleń na YouTube.

 W 2018 roku Aga wydała swój pierwszy solowy album pt. „Odlot na Dominikanę”. W tym samym roku ukazały się single „Kropla rosy” i „Stróż”, bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe.

Aga Dyk zaprasza na koncert w Polskim Radiu Rzeszów

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Czytany 451 razy

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Fan Fan 26 Sty, 2019

    Koncert świetny, ale gdzie są zdjęcia? Miały być w sobotę na stronie radia, a tu nic. Może zdążcie przed następnym koncertem?

  • CIACHO CIACHO 17 Sty, 2019

    Cudowny głos i polskie teksty ,które dają do myślenia ,szkoda że tak wielu polskich artystów śpiewa w obcym ję szacunek dla Pani łabym zobaczyć koncert w radio,czekam na poniedziałek i telefon w dłoń, niech szczęście będzie ze mną.POZDRAWIAM RADIO RZESZÓW - DOBRZE ŻE JESTEŚCIE.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj