17 maja 2019 19:00
17 maja o godzinie 19.05 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił Mariusz Wawrzyńczyk. Mariusz Wawrzyńczyk to zwycięzca  52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty”. 29 czerwca 2018…
White Highway
Fot. Marek Kołodziej

1 lutego o godz. 19 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów im Tadeusza Nalepy wystąpi zespół White Highway

Muzycy o sobie:

"Gramy hard rocka inspirowanego latami 80 z duża dawką nowoczesnych rozwiązań stosowanych w dzisiejszej muzyce rockowo-metalowej. Naszymi cechami charakterystycznymi są m.in. bardzo dobry warsztat instrumentalny oraz niecodzienna wokalistka często określaną jako polską Doro Pesch. Aktywnie działamy na polskiej (i nie tylko) scenie muzycznej, braliśmy udział m.in. w trasach Memoriałowych Dio oraz koncertach Made in Warsaw - Memoriał Jona Lorda. Jesteśmy świeżo po wydaniu płyty, która zbiera bardzo dobre recenzje.

Czy pamiętasz zadziorne riffy takich kapel jak Motley Crue, Van Halen czy Skid Row? Do tego dodajemy fantastyczne wokale dryfujące po tonacjach i ogromną dawkę scenicznej energii co daje wybuchową mieszankę o nazwie „rock’n’roll”... Wiele osób mówi, że takich kapel już nie ma, a muzyka hard rockowa na zawsze odeszła w zapomnienie. Warszawska grupa White Highway postanowiła wsadzić przysłowiowy „kij w mrowisko” i powstała po to, aby przywrócić hard rockowi należną mu chwałę – nie tylko tworząc taki rodzaj muzyki, ale również współdziałając z innymi znakomitymi kapelami, którym przyświeca podobny cel. Zespół powstał w 2013 roku i jest mieszanką 5 charyzmatycznych osobowości, które kochają rock’n’roll’a w najczystszej postaci i pragną podzielić się swoją miłością ze światem. Grupa zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce i dzieliła scenę z wieloma znakomitymi muzykami polskiej sceny rockowej (i nie tylko). White Highway jest pomysłodawcą i organizatorem festiwalu „Still Of The Night” – jedynego w Polsce tribute dla zespołów hair metalowych z lat ’80."

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Czytany 598 razy
Więcej w tej kategorii: « Dikanda Besides »

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Metal Metal 05 Lut, 2019

    sporo metali na widowni

  • Ula Ula 28 Sty, 2019

    jak można wbić się na ten koncert?! Po ile bilety?! gdzie można je kupić?!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj