11 stycznia 2019 19:00
11 stycznia 2019 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół Dikanda   Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda…
Vox Angeli
fot. Marek Kołodziej

4 stycznia w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół Vox Angeli z programem: "Na kopie siana" czyli Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie. 

W programie swoiste the best of kolędowego repertuaru. Usłyszeliśmy kolędy z różnych epok, w różnych stylistykach wykonawczych. 

Kolędy z chałupy, dworu i dziadowskich wędrówek. Zaczerpnęliśmy ze staropolskich kancjonałów, starodawnych śpiewników, znanych i nieznanych kantyczek, zbioru Oskara Kolberga, antologii Bartosza Gałązki oraz żywej tradycji Podkarpacia. 

Zaśpiewaliśmy wspólnie z Zespołem Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli kolędy staropolskie, domowe, pasterskie, góralskie, bojkowskie, dziadowskie, bałamuty, apokryficzne, życzące czyli wszelkie wesołe piosnki ludu w czasie Świąt Bożego Narodzenia nie tylko po domach śpiewane.

Każdy słuchacz otrzymał premierowy X "Niezbędnik Kolędnika" pod tytułem "Na kopie siana" z tekstami wszystkich kolęd, dzięki czemu będzie mógł włączyć się w stu procentach we wspólne przeżywanie tej radości. Wszystko to przy akompaniamencie lir korbowych z Wędrownego Uniwersytetu Korbowego oraz innych równie ciekawych rekonstrukcji instrumentów dawnych i tradycyjnych z podkarpackich pracowni Lucjana Kościółka i Leszka Pelca.

Na koniec oczywiście prezentacja i możliwość samodzielnego zakręcenia korbą tudzież machnięcia smykiem np, na fideli klawiszowej.

Zapraszamy dołączcie do nas kolędników - rozbójników. Obiecujemy wieczór będzie pełen niespodzianek.

Oceń ten artykuł
(15 głosów)
Czytany 344 razy

Artykuły powiązane

5 komentarzy

 • Kazik Kazik 06 Sty, 2019

  Hej Barbur oświeć nas w czym to było lepsze od Zenka czy Sławomira do których tak ochoczo odsyłasz. Gdyby przyjąć twoją metodę wyłączania wszystkiego co jest słabe to trzeba by zlikwidować większość stacji w Polsce. Vox Angeli nigdy nie powinni trafić na antenę publiczną bo ich naturalne środowisko to skansen.

 • Barbur Barbur 05 Sty, 2019

  jak się nie podobało to trzeba było wyłączyć RADIO nie ma przymusu słuchania, trzeba było sobie Zenka Martyniuka włączyć na TVP
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Kazik Kazik 04 Sty, 2019

  noż kurna chata nie idzie tego strawić na trzeźwo, ale w studiu chyba też mają dość tego koziego wibrato, bo brawka jakieś takie słabiutkie

 • Dudka z Medyni Dudka z Medyni 04 Sty, 2019

  DRAMAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Jarosław Jarosław 04 Sty, 2019

  od kiedy Polskie Radio to kaplica dla zawodzących kumoszek?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj