09 listopada 2018 19:00
9 listopada o godzinie 19 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpi Joanna Dudkowska feat. KOVA Projekt - Joanna Dudkowska feat. KOVA to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej.Joanna Dudkowska to…
  • Data: -
  • Adres: Szopena 30, 35-055 Rzeszów Mapa

Ten wyjątkowy koncert będzie uhonorowaniem przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także 60. rocznicy wizyty jednego z najlepszych pianistów jazzowych świata – Dave Brubecka w Polsce.

Artysta wówczas w 1958 roku w Szczecinie rozpoczął swoje europejskie tournée. W tym historycznym koncercie zagrał również jego syn, Darius. Miał wtedy 11 lat. Była to pierwsza po wojnie wizyta amerykańskiego zespołu, który był wtedy u szczytu popularności.

Teraz, dokładnie po 60 latach Darius Brubeck powraca, by razem z przyjaciółmi, uczcić tę legendarną trasę. Tak powstała idea, aby uhonorować przypadającą w tym roku rocznicę w sposób szczególny – odtwarzając trasę koncertową sprzed 60 lat.

Trasa ta jest swoistym połączeniem przeszłości, teraźniejszości i przyszłości jazzu.

Zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym muzycznym wydarzeniu, podczas, którego sala koncertowa Filharmonii Podkarpackiej zamieni się w klub jazzowy na światowym poziomie.

O historii jazzu muzycznie opowie nam The Darius Brubeck Quartet, a aktualne brzmienie zaprezentuje Dorota Miśkiewicz i Sylwester Ostrowski SO Jazz & JazzBrigade. W repertuarze przewidziano największe jazzowe standardy, ciekawe aranżacje twórczości polskich wirtuozów Chopina, Komedy, Wróblewskiego.

Bilety w cenie 30 zł [ulgowy] i 40 zł [normalny] dostępne w kasie Filharmonii oraz na www.filharmonia.rzeszow.pl.

Producent koncertu: Polskie Radio Szczecin S.A.

Patronaty honorowe: Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Patronat: Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce

Patronaty medialne: Polski Radio Rzeszów, JazzForum, wPolityce.pl, Sieci, Szczecin Jazz, Yamaha.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 153 razy
Więcej w tej kategorii: « Agata Rymarowicz z zespołem

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj