Numer jeden na liście "Billboard", triumf w notowaniach iTunes w ponad 60 krajach – oto osiągnięcia fantastycznej ścieżki dźwiękowej do przebojowego musicalu "Król rozrywki" z Hugh Jackman, Zac Efron i Michelle Williams w rolach głównych. Do tych sukcesów doszedł niedawno kolejny –  Złoty Glob za najlepszą piosenkę!

"The Greatest Showman – Original Motion Picture Soundtrack" swój sukces zawdzięcza przede wszystkim znakomitym kompozycjom. Ich autorami są laureaci Oscara i Tony, Benj Pasek i  Justin Paul. Koproducentem całości jest Greg Wells (m.in. Twenty One Pilots, Adele, Katy Perry). To dzięki ich genialnej wyobraźni ścieżka dźwiękowa króluje na "Billboardzie", iTunes, a aż dziewięć, pochodzących z niej piosenek, znajduje się w notowaniu Spotify Top 200 Global (okupują pięć z sześciu czołowych miejsc na listach Global oraz US Viral Chart).

W niedzielę, 7 stycznia 2018 roku, w Los Angeles wręczono Złote Globy. Wśród laureatów prestiżowych nagród filmowych znalazła się piosenka z "Króla rozrywki"! W kategorii "Best Original Song - Motion Picture " nagrodzono utwór "This Is Me", który śpiewa Keala Settle.

Warto wspomnieć, że musical był jeszcze nominowany w kategoriach "Najlepszy musical lub komedia" oraz "Najlepszy aktor w musicalu lub komedii" (Hugh Jackman).

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 774 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj