KOLEJNI ARTYŚCI POTWIERDZAJĄ UDZIAŁ NA NATURALNIE MAZURY MUSIC & MORE FESTIWAL W WĘGORZEWIE.

MONIKA BRODKA - jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek. Popularność zdobyła dzięki programowi "Idol". Monika Brodka została zauważona nawet przez amerykański serwis BuzzFeed, który nazwał ją nadzieją polskiej muzyki. Gdy jeszcze była uczennicą liceum w Żywcu, zdecydowała się wziąć udział w trzeciej edycji programu "Idol". W styczniu 2004 roku wygrała go uzyskując aż 69 procent głosów. Jej talent docenił nawet nieskory do pochwał Maciek Maleńczuk. Sympatyczna góralka szybko udowodniła, że stać ją na znacznie więcej niż pokazała w "Idolu". Jej wydany kilka miesięcy po sukcesie w show płytowy debiut dość szybko pokrył się złotem. Otrzymała za niego nominacje do Fryderyków (w trzech kategoriach) i do prestiżowego Paszportu Polityki, co tylko dowodziło tego, że Monikę traktuje się jako poważną artystkę, która ma coś do powiedzenia, a nie jedynie jako chwilowy, dobrze wypromowany produkt. Brodka wygrała konkurs "Premiery" podczas opolskiego festiwalu. Została też wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii "Debiut" oraz nagrodą słuchaczy PR 1 Polskiego Radia. W 2010 roku ukazała "Granda" - płyta, która odmieniła karierę Brodki. Dzięki niej stała się nie tylko jedną z najpopularniejszych i najczęściej granych polskich piosenkarek. Bierze za współpracowników muzyków z niszowych zespołów Pustki oraz Pogodno. Tekstowo i stylistycznie zbliża się poziomu wypracowanego przez jej starsze koleżanki: Katarzynę Nosowską, Gabę Kulkę czy Marię Peszek.

STANISŁAWA CELIŃSKA - to przede wszystkim znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Nie sposób wymienić wszystkich Jej wspaniałych ról. W 1969 roku ukończyła PWST w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. Przez jeden sezon (1990/91) występowała też w Teatrze Nowym w Poznaniu. Na płycie „Atramentowa” Stanisława Celińska wciela się w swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która rozumie o czym śpiewa i wie jak zaczarować słuchacza swoim charyzmatycznym głosem wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha. Ciekawym akcentem jest wykonanie przez Stanisławę Celińską znanego przeboju zespołu Hey „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” wraz z jej autorką – Katarzyną Nosowską przygotowanego w nowej zaskakującej aranżacji. Ponadto Artystka śpiewa wraz z Muńkiem Staszczykiem przejmującą piosenkę – „Wielką słotę”, którą Muniek napisał z myślą o Niej.

JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY to powołana do życia na przełomie 2013 i 2014 roku formacja Krzysztofa Jaryczewskiego. Krzysztof JARY Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski i Paweł Mścisławski. Jaryczewski nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty "Oddział Zamknięty" i "Reda Nocą". Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów. "Party", "Obudź się", "Ich marzenia", "Ten wasz świat", "Odmienić los", "Andzia" ("Gandzia"), "Pech", "Pokusy", "Debiut" to piosenki, które na stałe wpisały się do historii polskiego Rocka. Życie na ciągłym "wspomaganiu" (alkohol i narkotyki to była codzienność) nie mogło zbyt długo potrwać. Nieleczona infekcja gardła i ogromna ilość koncertów dopełniły dzieła. W 1985r Krzysztof JARY Jaryczewski dostał nieodwracalnego paraliżu strun głosowych. Będąc jednym z najbardziej popularnych wokalistów w kraju, z dnia na dzień stał się człowiekiem, który ma poważne problemy z mówieniem. Jak można było przewidzieć, jedyną dla niego ucieczką od fatalnej sytuacji stały się używki, z którymi nie rozstawał się przez kilka kolejnych lat. Dalsza praca z kolegami z zespołu straciła sens. Oddział Zamknięty pod przewodnictwem drugiego z "filarów" kapeli Wojtka Łuczaja-Pogorzelskiego zaczął drogę poszukiwania nowego wokalisty. Udział Krzysztofa Jaryczewskiego w pracy zespołu stawał się coraz mniejszy. Zespół z resztą po kilku próbach z różnymi wokalistami w końcu zawiesił działalność. W latach 90-tych Wojtek Pogorzelski i Jarek Wajk przywrócili zespół do życia. Od tego czas po kilku zmianach składu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY gra do dziś. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych skreślony już przez wielu (także przyjaciół) i stojący praktycznie nad przepaścią Krzysiek Jaryczewski dostał od losu ostatnią szansę. Wykorzystał ją. Odstawił narkotyki i alkohol. Kilka operacji gardła, rekonwalescencja pozwoliły na nowo udzielać się wokalnie. Po niezbyt udanych próbach wspólnego koncertowania z obecnym ODDZIAŁEM ZAMKNIĘTYM zdecydował o powołaniu do życia formacji JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. JARY OZ to powrót do najlepszego okresu ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO oraz nowe kompozycje Jarego. Wspomagają go w tym dwaj bardzo ważni członkowie „starego” ODDZIAŁU. Krzysztof Zawadka przez lata gitarzysta ODDZIAŁU. Nagrał z zespołem cztery płyty. Zbyszek Bieniak w latach 80-tych przez trzy lata był wokalistą ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO. Oprócz nich Jary do zespołu zwerbował współpracującego z nim od lat w formacji JARY BAND basistę Andrzeja "Pierwiastka" Potęgę i perkusistę Michała Biernackiego.

Na Naturalnie Mazury wystąpią ponadto: DŻEM, ANIA RUSOWICZ.

Festiwal Naturalnie Mazury Music & More odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018 roku. Organizatorami są Agencja ArtGrey i Fundacja Zatrzymać Czas, oraz Gmina Węgorzewo. Najważniejszym elementem trzydniowego festiwalu jest konkurs Grand Prix dla młodych kapel. Szczegóły regulaminowe są na stronie

http://naturalniemazury.com/category/zespoly-konkursowe.

Zgłoszenia (karta plus nagrania) już od 1 11 2017 r. można wysyłać na adres Biura Organizacyjnego - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na laureatów czekają nagrody. Oprócz Nagrody Głównej GRAND PRIX ( w wysokości: 4000 PLN ) zostaną przyznane nagrody: PUBLICZNOŚCI (1000 PLN ), DZIENNIKARZY (1000 PLN) oraz NAGRODA SEPCJALNA – za najlepszą aranżacje rockową utworu nawiązującego do 100 rocznicy odzyskania niepodległości – 1500,00 PLN

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 542 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj