Polskie Nagrania, czyli: Piotr Ruciak - gitara, wokal, Jarosław Bogacki - sampler i Patryk Kraśniewski – klawisze, to trzej panowie z miasta powiatowego Szamotuł, którzy tworzą w piwnicy wbrew utyskiwaniom sąsiadów. Samplują ze starych polskich nagrań, zgarniętych z pchlich targów i ze strychów roczników urodzonych w czasach, gdy w sklepach był tylko ocet i musztarda.
Beaty mieszają z warstwą instrumentalną i wokalną, nadając polskim szlagierom nowe tchnienie. Trochę klną, bo nie lubią owijać w bawełnę, ale nie z braku wychowania. Panowie tworzą muzykę, która wpada w ucho, wywołuje skurcze w prawej i lewej łydce, co służy skocznym podrygom. Muzykę, która im się podoba. Robią coś, co na pewno warto sprawdzić.

“7 lat potem” jest mini albumem muzycznym poprzedzającym wydanie długogrającej płyty “Szamotuły”.

“7 lat potem” to nostalgiczne wspomnienie brzmień polskiego jazzu i big beatu, świetności Violetty Villas, Skaldów i Wojtka Gąsowskiego. Po 7 latach wałkonienia się i leserstwa, 7 latach mniej lub bardziej owocnych prób szukania dróg życiowych, 7 latach wymówek i zajęć zastępczych oraz 7 latach zmarnowanego czasu, Polskie Nagrania - trzej muzycy z Szamotuł, w końcu wzięli się do roboty i wyciągnęli z szuflady beaty powstałe ponad pół tuzina lat temu.
Prywatnie dla panów, "7 lat potem" jest sentymentalną podróżą do czasów kiedy byli jeszcze młodymi i jurnymi chłopcami po dwudziestce z nadmiarem buzujących hormonów. Dla odbiorcy, to powrót do świetności papierosów Sportów, gumy Donald i proszków Ixi.

"7 lat potem" to zapowiedź nadchodzącego wydawnictwa "Szamotuły", które ukaże się nakładem Kalejdoskop Records w 2018 roku.

Lista utworów:
1. Jeszcze mi mała zapłacisz 2:51
(Tekst: P.Ruciak Muzyka:P.Ruciak/P.Kraśniewski/J.Bogacki)

2. Butelkowy problem 2:31

(Tekst: P.Ruciak Muzyka:P.Ruciak/P.Kraśniewski/J.Bogacki)
3. Szamotuły 2:12
(Tekst: P.Ruciak Muzyka:P.Ruciak/P.Kraśniewski/J.Bogacki)
4. Jeszcze mi mała zapłacisz (Radio Edit) 2:51
(Tekst: P.Ruciak Muzyka:P.Ruciak/P.Kraśniewski/J.Bogacki)

Premiera: 6.12.2017

 

Kalejdoskop Records

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 423 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj