Kuba Płużek i Eskaubei zapraszają na dwa wspólne koncerty
Fot. Magda Małaczyńska

Pianista Kuba Płużek i raper Eskaubei kończą rok okazjonalnym koncertowym projektem, który zaprezentują 6 grudnia w Rzeszowie i 8 grudnia w Strzelinie. Koncertowy skład Płużek / Eskaubei Quartet + stworzą oprócz w.w.: Max Olszewski - bębny, Bartłomiej Prucnal - saksofony, Adam Tadel - kontrabas.

6 grudnia - Rzeszów - klub Bohema

8 grudnia - Strzelin - Festiwal "Wiosła"

To wyjątkowy, okazjonalny projekt wynikający ze współpracy muzycznej Kuby Płużka - jednego z najciekawszych polskich pianistów jazzowych z Bartłomiejem Skubiszem, raperem i tekściarzem kryjącym się pod pseudonimem Eskaubei.

Doświadczenia wspólnej gry w zespołach Eskaubei i Tomek Nowak Quartet oraz Sophia Grand Club z Vitoldem Rekiem, zaowocowały projektem koncertowym pokazującym zarówno wspólne utwory Płużka i Skubisza z repertuaru Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, jak i utwory znane z solowych dokonań muzyków (m.in. z najnowszej, jeszcze ciepłej płyty Kuby Płużka "Froots"), oraz kompozycje stworzone lub zaadoptowane specjalnie na potrzeby tego projektu. Mocno osadzone w rytmie, z dużą porcją rasowych improwizacji okraszone umuzykalnionym rapem i elementami spoken word.

Kuba Płużek - instr. klawiszowe
Adam Tadel - kontrabas
Max Olszewski - bębny
Bartłomiej Skubisz "Eskaubei" - rap, spoken word, f/x
+ Bartłomiej Prucnal - saksofony altowy i sopranowy

http://bandcamp.for-tune.pl/track/ch-d-vs-ciep-o

http://bandcamp.for-tune.pl/track/trzy-historie

https://youtu.be/c-VkWIKonms

Muzycy zapowiadają w 2018 premierę płyty Sophia Grand Club z Vitoldem Rekiem oraz prace nad trzecim albumem Eskaubei i Tomek Nowak Quartet.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 148 razy
Etykiety

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj