Album CHRISTMAS WITH ELVIS AND THE ROYAL PHILHARMONIC ORCHESTRA zawiera nagrania z bożonarodzeniowych albumów Elvisa: “Christmas Album” z 1957 roku  oraz  “Elvis Sings the Wonderful World of Christmas” z 1971 roku w nowych aranżacjach przygotowanych przez orkiestrę symfoniczną.

Wyprodukowany przez Nicka Patricka i Dona Reedmana album to kontynuacja dwóch poprzednich albumów nagranych z towarzyszeniem Orkiestry:  If I Can Dream: Elvis Presley with The Royal Philharmonic Orchestra (sprzedany w ponad 1,5 miliona kopi) oraz  The Wonder Of You: Elvis Presley with The Royal Philharmonic Orchestra (sprzedany w ponad  800,000 egzemplarzy).

"Mam nadzieję, że uciszy Cię ten nowy świąteczny album, pisze Priscilla Presley, "Wybrane utwory to piosenki, które bardzo podobały się Elvisowi i byłoby miło, gdyby w tym wyjątkowym czasie ponownie towarzyszyła mu Orkiestra Filharmonii Królewskiej. Jestem przekonana, że będzie się On uśmiechał...”

Wydana w 1957 roku płyta “Christmas Album” obchodzi swoje sześćdziesięciolecie. Album ten stał się najlepiej sprzedającą się płytą bożonarodzeniową wszech czasów. Interpretacje świątecznych klasyków zaśpiewane przez Elvisa stały się integralną częścią muzyczną świąt Bożego Narodzenia na całym świecie. Album ten sprzedał się w ponad trzech milionach egzemplarzy!

Album CHRISTMAS WITH ELVIS AND THE ROYAL PHILHARMONIC ORCHESTRA ukazał się 6 października na płycie CD, płycie winylowej oraz dostępny będzie w formacie cyfrowym.

Lista ścieżek:
1. Santa Claus Is Back In Town
2. White Christmas
3. Here Comes Santa Claus (Right Down Santa Claus Lane)
4. Merry Christmas Baby
5. Blue Christmas
6. I’ll Be Home For Christmas
7. Winter Wonderland
8. Santa Bring My Baby Back (To Me)
9. Silver Bells
10. Oh Little Town Of Bethlehem
11. Oh Come All Ye Faithful
12. The First Noel
13. Silent Night 

 

SONY

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 248 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj