The Sabala Bacala - 1985 (nowy teledysk)
Fot. Rafał Nowak

Rzeszowska grupa  The Sabała Bacała wraca z teledyskiem do utworu „1985”. Video promuje wydaną w grudniu ubiegłego roku, drugą płytę zespołu zatytułowaną „Urodzeni w PRLu”.

— „1985” to swoisty manifest pokolenia wychowanego w czasach pegasusa, kaset magnetofonowych, oranżady w worku i gumy Turbo — mówi Sylwester, wokalista i gitarzysta The Sabała Bacała.

W video pojawiło się sporo artefaktów z epoki, które wszyscy urodzeni w latach 80. z pewnością doskonale pamiętają. Zespół oddając klimat epoki sięgnął po klasyczne magnetofony Grundig, przeżywające swój renesans płyty winylowe, oryginalne konsole pegasusa, kultowe szklane ryby, które zdobiły kineskopowe telewizory w tysiącach polskich mieszkań, a nawet Fiata 126, czyli popularnego malucha.

— Odzew od ludzi, którzy chcieli pomóc w realizacji projektu był zaskakująco duży. Dość szybko udało nam się zgromadzić potrzebne rekwizyty. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w nagraniu i podzielili się z nami pamiątkami z epoki, zwłaszcza Justynie, za wypożyczenie malucha do zdjęć. Podziękowania należą się również chłopakom z Podkarpackiej Grupy Filmowej za podejście non-profit do realizacji teledysku oraz naszym kaskaderom. Podkreślam, że nikt nie ucierpiał w trakcie nagrań — dodaje Sylwester.

Grupę The Sabała Bacała będzie można zobaczyć na żywo 22 października w Rzeszowie w klubie Vinyl.

The Sabała Bacała to założony przeszło 15 lat temu punk rockowy zespół z Rzeszowa. Na koncie mają ponad 100 zagranych koncertów występując obok takich grup jak: Dezerter, Apteka, The Analogs, Kabanos, Dick4Dick, Cf98, Cela Nr 3, Blade Loki, The Dreadnoughts, Wasted i wielu, wielu innych. Zespół wydał dwie studyjne płyty: „Urodzeni w PRLu" i "W końcu!" oraz pojawił się na takich składankach jak „Ramones Maniacs Poland” czy „Za krótko, za szybko”.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 680 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj