Już dziś swoją premierę ma teledysk do tytułowego utworu z najnowszej płyty Natalii Kukulskiej „Halo tu Ziemia”!  Całość jest utrzymana w formie fabularnej opowieści, opartej na indywidualnych, równoległych historiach bohaterów. Przedstawia ich na życiowym zakręcie. Widzimy ich samotność, poszukiwania, dążenia, próby kontaktu z wyższą mocą. Zaproszenie do udziału w tym obrazie przyjęła wybitna, polska aktorka - Kinga Preis.

Za reżyserię odpowiadają Ewa Radzewicz i Adam Romanowski, z którymi Natalia współpracowała również przy teledysku  do swojego poprzedniego singla „Kobieta”.

„Halo tu Ziemia” to nowoczesna i odważna w brzmieniach kompozycja, która stworzona została przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem Górnym. Natalia napisała również tekst, o którym sama mówi:

"Chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach. W dużym skrócie o tym jest ta piosenka. Czy przypadkiem nie jesteśmy pionkiem w rękach stwórcy? Czy umiemy korzystać z naszej wolności? Może to dla nas zbawienne, że nie wszystko jest w naszych rękach i nie mamy na wszystko wpływu? Ale kto za tym stoi? “ Halo tu ziemia, kto nade mną ma moc? Halo tu Ziemia, chyba bawi go to.” Tyle wiemy o kosmosie, ale nie odpowiemy definitywnie na najważniejsze pytania. “Nowych połączeń brak”. Tam rozgrywa się coś, o czym nie mamy pojęcia, a u nas znajoma doczesność, nad którą próbujemy bezskutecznie jeszcze zapanować – “Tam niebo, tu ziemia”(...). Uwielbiam w niej brudne, żywe bębny, wyczynowy arpeggiator i pijanego Norda. ”

Album "Halo tu Ziemia" to zbiór oryginalnych i nieszablonowych utworów, często wyrywających się z przewidywalnych form produkcyjnych. Czuć dojrzałą kreację i zabawę dźwiękiem, a zarazem wszystkie eksperymenty brzmieniowe są jedynie przyprawą do przekazu treści. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów i żywa, dynamiczna perkusja a do tego charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona Artystki.  Trzonem tej płyty są kompozycje i teksty, których oryginalność nie zostawia słuchacza obojętnym. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie,ale nie brakuje powagi i refleksji.

Natalia Kukulska, wczorajszym koncertem w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, rozpoczęła trasę koncertową promującą album „Halo tu Ziemia”. Poniżej większość dat i miast, które odwiedzi wokalistka wraz z muzykami. Płyta „Halo tu Ziemia” została wydana nakładem Wydawnictwa Agora.

 

15.10 Włocławek / CK Browar B

18.10 Lublin / Klub 30

19.10 Biłgoraj / Biłgorajskie Centrum Kultury

20.10 Rzeszów / LUKR

21.10 Przemyśl / Centrum Kulturalne

25.10 Warszawa / Klub MIŁOŚĆ

27.10 Sosnowiec / Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA

10.11 Kołobrzeg / Regionalne Centrum Kultury

1.12 Łódź / klub WYTWÓRNIA

8.12 Kielce / Wojewódzki Dom Kultury

 

NATALIA KUKULSKA BĘDZIE GWIAZDĄ PRZYSZŁOROCZNEGO FINAŁU RADIA BIWAK 31.08.2018 !!!

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 202 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj