Po raz pierwszy w historii Muzeum Narodowe w Przemyślu zostało producentem muzycznym i będzie promować artystów muzyków. Gosia Sarata to studentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, zdobywczyni pierwszego miejsca w 44. Konkursie Wokalistów Jazowych w ramach 35. Festiwalu "Jazz na Kresach" w Zamościu w 2017 roku. Artystka koncertuje od rodzinnej Limanowej i Nowego Sącza aż po Berlin.

Koncert Gosi Saraty oraz premiera jej teledysku wpisuje się w projekt artystyczny Scena Bunkier, który prowadzony jest w Muzeum od ponad roku. Koncerty, spektakle teatralne, spotkania autorskie, a teraz występ Gosi Saraty z muzykami uświetni premierę wideoklipu, który kręcony był w Przemyślu w lipcu 2017. Klimatyczne uliczki Starego Miasta, urokliwe kamienice, oryginalny pochyły Rynek i oczywiście przemyski Niedźwiadek, którego nie mogło tutaj zabraknąć. A do tego wątek miłosny. Przemyśl już kilkakrotnie gościł ekipy filmowe, „Kronika wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy kręcona była właśnie w tym mieście. Dlaczego nie zagrać miłości jeszcze raz?

Artystka obecnie pracuje nad swoim pierwszym autorskim albumem, a teledysk do piosenki „Dobry Dzień” będzie singlem promującym jej debiutancką płytę. Reżyserem wideoklipu jest Roland Dubiel, autor nagradzanego w tym roku filmu „A kapela gra do końca”, współfinansowanego przez Podkarpacką Komisję Filmową.

Na koncert zaprasza Przemyski Klaster Turystyczny.

Patronat honorowy: Uniwersytet Rzeszowski.

Patroni medialni:TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Biznes i Styl, Radio Via, Życie Podkarpackie, Radio Fara, Portal Przemyski, TV Podkarpacka.

Bilety na koncert dostępne w kasie Muzeum.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 356 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj