To prawdopodobnie jedyny z festiwali w naszym kraju który odbywa się realnie z koncertami i publicznością w obecnym sezonie letnim. Folkowisko, czyli coroczne święto kultur pogranicza miało świętować w tym roku 10 rocznicę istnienia. Niestety ze względu na pandemię festiwal musiał przystać do obowiązujących reżimów sanitarnych, przez to ograniczono liczbę gości do 150 osób, a wiele wydarzeń odbywa się w formule on-line.

Jednak jak zapewniają organizatorzy przedsięwzięcia, wydarzenie nic nie straciło na swej atrakcyjności, a wręcz zyskało bardziej kameralną atmosferę. I tak jak co roku możemy liczyć na ciekawe warsztaty towarzyszące, np. tradycyjnych śpiewów, pieśni, warsztaty z zielarstwa, drzeworytu, zajęcia jogi, czy konstruowania tzw. szarpuszek. Dla chętnych organizowane są także rajdy piesze i rowerowe po Roztoczu. Najmłodsi także mogą liczyć na specjalne zajęcia w także już tradycyjnej Dzieciowiosce.

Na antenie Radia Rzeszów mogli Państwo usłyszeć relacje i koncerty z Folkowiska. W czwartkowy wieczór zagrał zespół Tadirindum, prezentujący dawną muzykę taneczną. Sobotę na Festiwalu rozpoczęliśmy wraz z Radiem Biwak a zakończymy transmisją koncertu Boleo & Follow The Riddim.

Folkowisko któremu nadano miano, Folkowiska "9 i pół" zakończy się jutro. Kolejna, pełna, dziesiąta edycja została przeniesiona na rok przyszły.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 149 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Rafał Kozik 13 Lip, 2020

    co to za festyn?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj