„Nie poganiaj” - to drugi singiel z nowej płyty zespołu Hot Water pt. „Elektryczny kot”, która właśnie trafiła do sprzedaży.
Po dużym zamieszaniu, jakie wywołał nostalgiczny utwór „Anioł”, teraz przyszedł czas na prezentację bardziej drapieżnego oblicza zespołu. Zadziorny, mantryczny riff zagrany przez Macieja Sobczaka prowadzi słuchacza w folkowo-rockowy trans . Całość podbija dodatkowo oryginalne brzmienie osiągnięte przez zastosowanie do nagrań customowego cigarboxa – czyli instrumentu strunowego, przypominającego gitarę, ale zbudowanego z pudełka po cygarach.
O czym jest piosenka „Nie poganiaj”? Biegniemy ciągle szybciej i szybciej, presję robi nam świat i sami stwarzamy sobie kolejne ciśnienia. Kręcimy karuzelę życia na coraz wyższym biegu – czy to jest nam potrzebne, czy to może skończyć się dobrze? Hot Water mówi w naszym imieniu „nie poganiaj mnie, nie poganiaj mnie bo wyjdzie źle..”
Na płytę składają się prawie w całości autorskie kompozycje. Stylistycznie to rockowa mieszanka brzmień przepuszczona przez sito doświadczeń muzycznych i życiowych muzyków. W warstwie dźwięków odbiorca znajdzie inspiracje klasyczną muzyką rockową, amerykańską tradycją folk, blues, cajun. Hot Water udało się zbudować ciekawe brzmienie, dzięki m.in. wykorzystaniu customowych instrumentów „cigarbox”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 391 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj