24 kwietnia Evanescence ogłasza swój pierwszy od dziewięciu lat nowy album - The Bitter Truth (Sony Music/Columbia Germany), który będzie wydawany stopniowo przez cały 2020 rok. Pierwszą zapowiedzią nadchodzącego krążka jest piosenka i klip „Wasted on You”. Teledysk będzie miał swoją premierę o godzinie 18:00. Do fanów dołączy wtedy Amy Lee, która odpowie na ich pytania.

Wideo do „Wasted on You” zostało nakręcone przez każdego członka zespołu – wokalistkę, kompozytorkę i pianistkę - Amy Lee, basistę – Tima McCorda, Perkusistę – Willa Hunta, prowadzącego gitarzystę – Troya McLawhorna i gitarzystkę – Jen Majura, przy pomocy iPhonów podczas izolacji. Ten kameralny klip (wyreżyserowany przez P.R. Browna we współpracy z zespołem) powoduje pęknięcie w emocjonalnym bezruchu i odrętwieniu, które ostatnio opanowały nasze życie. To odbicie wewnętrznych upadków i uniesień, które odczuwamy każdego dnia. Klip idealnie przedstawia obecne nastroje, uczucie odcięcia od świata, braku kontroli i sensu, odczuwane przez tak wiele osób. Wideo pokazuje członków zespołu zamkniętych w domu z rodzinami, trwoniących czas i próbujących stworzyć coś dla świata i fanów, którzy wydają się bardziej odlegli niż kiedykolwiek. Łącząc tę atmosferę z powalającym głosem Amy Lee i czystym, rockowym brzmieniem znanym od lat fanom zespołu, refren piosenki staje się szokująco uniwersalny i aktualny.

„Nagrywaliśmy muzykę aż do momentu, kiedy nie mogliśmy wejść do studia. Kończyliśmy ją zdalnie poprzez telefony i dzielenie się plikami. Ciągle jeszcze piszemy i przed nami dużo więcej pracy nad albumem. Chcemy wydać piosenki pojedynczo, tak jak je tworzymy, by żyć chwilą z naszymi fanami i muzyką” – tłumaczy Amy. „Nowa piosenka – „Wasted on You” nie była planowana jako pierwszy singiel. Kiedy cały świat się zatrzymał, wszystko się zmieniło. Taki sam proces przeszło to co chcieliśmy powiedzieć. Nie napisaliśmy tekstu z myślą o tym przez co teraz przechodzimy, ale okazało się, że dokładnie tym są. Biorąc pod uwagę podejście biznesowe, wydawanie teraz czegokolwiek jest złym pomysłem, ale wierzymy, że ludzie potrzebują teraz muzyki bardziej niż kiedykolwiek. My na pewno i nie będziemy czekać by się nią dzielić, bo nie wiemy co przyjdzie jutro. Kto wie, czy jutro w ogóle nastąpi?”

„Przeglądając nagrania zauważyłem, że każdy z członków zespołu przeżywa podobne rzeczy. Zacząłem to sklejać w jedną całość, widząc jak ten sam scenariusz powtarza się w kółko. Łączyłem różne sceny tworząc z nich jedną opowieść.” – dodaje reżyser.

The Bitter Truth ma swoje korzenie w epickim brzmieniu, dzięki któremu Evanescence zdobyło dwie nagrody GRAMMY i sprzedało ponad 23 miliony albumów na całym świecie. Producent Nick Raskulinecz (Foo Fighters, Rush, Deftones) nagrywał z zespołem w Nashville od drugiej połowy stycznia. Grupa odcina się od przeszłości i postanowiła wydać serie piosenek indywidualnie, oczekując kulminacji w postaci całego albumu. Początkowo ich europejska trasa koncertowa z Within Temptation miała rozpocząć się już w kwietniu. Ze względu na zaistniałą sytuację zespół postanowił przenieść ją na drugą część roku. Jeśli wszystko się dobrze ułoży, Evanescence będzie można zobaczyć także w innych częściach świata. Fani w Polsce będą mogli spotkać się z zespołem 20 września w Gliwicach.

O Evanescence:
Dwukrotni zwycięzcy nagrody GRAMMY®, zespół Evansecence miał gigantyczny wpływ na ludzi na całym świecie. Grupa w 2003 roku wydała świetnie przyjęty album Fallen, który był dopiero pierwszym krokiem w ich karierze. Singiel „Bring Me to Life” był hitem, który podbił światowe listy przebojów. „My Immortal” było przyjęte równie dobrze. Kolejny krążek The Open Door sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy, a Evanescence zadebiutował na 1 miejscu Billboard Charts. Na czwartym krążku pt. Synthesis zespół poszedł z jednej strony znaną, a z drugiej zupełnie nową ścieżką. W 2017 ruszył w trasę „Synthesis Live”, która była kombinacją intensywnych występów z energią tworzoną przez towarzyszącą im orkiestrę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 177 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj