Nie da się łatwo określić ich gatunku i przypiąć metki. A na pytanie o muzyczny styl odpowiadać można długo. Bo gdyby pokusić się o zaszufladkowanie to jedno jest pewne. Ta szuflada byłaby pełna kolorów, szaleństwa, porywających dźwięków i pozytywnej energii. A oni pewnie długo by w niej nie wytrzymali poszukując ciągłych inspiracji! Wszystko zaczyna się od pasji. Kiedy spotka się kilku przyjaciół, którzy biorąc instrumenty, tworzą jedyny w swoim rodzaju miks charakterów i stylów. Tak też, w 2012 roku powstała najbardziej wybuchowa mieszanka jaką można sobie wyobrazić. Reggaeside!
Charyzmatyczny wokal Karola Olszewskiego i porywająca muzyka chłopaków - trzy gitary, instrumenty klawiszowe, bębny oraz trąbka i saksofon – tego trzeba posłuchać!

Reggeaside sunie do przodu! W ciągu swojej działalności zdobyli wiele muzycznych nagród i wyróżnień. Słuchaliśmy ich w finale programu „Must be the music” oraz półfinałach show „Mam talent”. Występowali w takich programach jak: Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Halo Polonia, Teleexpress, O! Polskie przeboje oraz Rodzina wie lepiej.

"Jasny cel" to kolejny singiel od Reggaeside zapowiadający drugi album zespołu, który ukaże się na przełomie 2020/2021 roku. Piosenka opowiada o wytrwałym poszukiwaniu własnej drogi. Czasami, to co kiedyś wydawało się nierealne, nagle staje przed nami otworem. Dzieje się tak, kiedy pozwolimy na to, aby niepozorna kropla pozostawiła ślad na twardej skale.
Jasny Cel to hasło, które towarzyszy zespołowi Reggaeside w ich drodze. Zespół od zawsze stawia sobie poprzeczkę wysoko i ucząc się na błędach realizuje wytyczone cele. Dostając białą kartę, mamy możliwość wylania na niej tego co jest gdzieś głęboko w nas.
Muzycy przyzwyczaili już słuchaczy do różnorodności gatunków muzycznych. Po raz pierwszy słyszymy wyraźniej gitarę akustyczną i wzbogaconą warstwę instrumentów perkusyjnych. Piosenka pozostaje w klimacie szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej, w której nie może zabraknąć fundamentalnego reggae, balansującego pomiędzy popową melodią okraszoną gitarowymi riffami i elementami latino. Dopełnieniem kompozycji "Jasny Cel" jest teledysk, który w malowniczy sposób ukazuje intrygujące barwy, kreujące naszą "nową kartę", którą każdy maluje na swój sposób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 95 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj