Powstał teledysk do utworu „The Hills” z płyty „Thanks For The Dance” Leonarda Cohena. Poruszający utwór z pośmiertnego albumu barda został okraszony obrazkiem wyreżyserowanym przez Vincenta Haycocka. Wideo śledzi kroki francuskiej gwiazdy kina - Isaca de Bankolé, w podróży w nieznane. Jako doświadczony życiem protagonista na ulicach Teksasu, Bankolé wspomina swoją przeszłość, przymierzając ikoniczną fedorę, przez moment wczuwając się w to jaką osobą był twórca tej muzyki. Pełen metafor, enigmatyczny teledysk to hołd oddany Leonardowi Cohenowi w jedynej piosence z ostatniej płyty, do której artysta sam napisał muzykę.

„The Hills” miało swój początek w 2006 roku, kiedy jako szkic zostało zatytułowane „Book Of Longing”. Z czasem, gdy aranżacja tekstowa się rozwijała, piosenka miała trafić na „You Want It Darker”, ale ostatecznie została zachowana i opublikowana na „Thanks For The Dance”. Utwór był współprodukowany przez Adama Cohena i Patricka Watsona.

Pośmiertny album kanadyjskiego barda to selekcja nowych utworów jednej z największych ikon współczesnej historii. Jego syn współpracując z przyjaciółmi Leonarda zdołał oddać ducha artysty i ponownie zainspirować rzesze fanów na całym świecie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 99 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj