28 kwietnia 2020 15:55
Ze względu na epidemię koronawirusa planowana  na koniec maja IV edycja Dino Top Festival odbędzie się w innym terminie. Impreza, którą organizujemy wspólnie z TVP Rzeszów oraz Miastem i Gminą Sędziszów Małopolski…
"Islandzka Noc" na FPM
Fot. Anna Kutrzeba

Dwoma koncertami pod hasłem “Islandzka Noc” zakończył się pierwszy dzień szóstej już edycji Festiwalu Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie.

Na scenie w "Starych Koszarach" zagrali SALK - polski kolektyw grający delikatną elektronikę oraz KRÍA - islandzka songwriterka.

Festiwal potrwa do soboty a przed publicznością wystąpią jeszcze: Gypsy And The Acid Queen, Pustki, Łąki Łan, Buslav, Sonar, Xxanaxx i Urbański.

Wydarzenie co roku organizowane jest w innym, zaskakującym miejscu, które specjalnie adaptowane jest na potrzeby festiwalu. Do tej pory Festiwal odbył się m.in. w starych halach fabryki Zelmer przy ulicy Langiewicza, w hali obrabiarek PKP, w fosie rzeszowskiego Zamku. Wybierane są miejsca industrialne, nietypowe lub przeciwnie – znane i lubiane, ale na czas trwania Festiwalu wykorzystane inaczej niż na co dzień. Ta idea służyć ma rewitalizacji i oswajaniu przestrzeni miejskiej oraz skłaniać do spojrzenia na miasto z innej niż zazwyczaj perspektywy.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 936 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj