28 kwietnia 2020 15:55
Ze względu na epidemię koronawirusa planowana  na koniec maja IV edycja Dino Top Festival odbędzie się w innym terminie. Impreza, którą organizujemy wspólnie z TVP Rzeszów oraz Miastem i Gminą Sędziszów Małopolski…
Janek Pęczak przedstawia solową płytę!
fot. Radek Paszkowski

Solowy debiut gitarzysty T.Love – Janka Pęczaka właśnie stał się faktem! Od dziś w sprzedaży znajduje się krążek „Jestem”, który dostępny jest również w sprzedaży wysyłkowej oraz cyfrowej!

Po 10 latach pracy w zespole T. Love Janek Pęczak stawia na zupełnie inny rodzaj muzyki i wraca do korzeni grania na gitarach akustycznych. „Nadszedł dla mnie czas tworzenia i występowania pod własnym nazwiskiem. (...) Po dwudziestu latach doświadczeń jestem gotowy, by przekazywać to, co czuję przez swoją twórczość i być w tym w pełni sobą. Odkryłem swoje uczucia i to, że nic nie powstrzymuje mnie przed użyciem słów i muzyki, aby je przekazać” – zdradził muzyk.

Płytę nagrano w stroju 432 Hz, który przez wielu uważany jest za bardziej naturalny, łagodniejszy, bliższy naturalnym wibracjom Ziemi i przyrody. Brzmienie, choć akustyczne, jest mocne i dynamiczne, co dotyczy zarówno partii wokalnych, jak i podkładu instrumentalnego.

Na „Jestem” usłyszeć można także elementy folk rocka, które mogą na myśl przynieść skojarzenia z piosenkami Neila Younga, Boba Dylana czy Travelling Willburys. Całość jednak utrzymana jest w nastrojowym łagodnym klimacie.

Nowy album promuje singiel „Szedłem do Ciebie”, do którego teledysk wyreżyserował Jacek Kościuszko, czyli twórca teledysków dla wielu artystów, w tym dla m.in.: T.Love, Kazika, Dawida Podsiadło czy Katarzyny Nosowskiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 100 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj