O czym jest „Pustka”? To cztery utwory, które każdy może zinterpretować po swojemu, jednak – jak wskazuje sam tytuł – dominuje melancholijny nastrój. W tekstach można odszukać historie dziejące się obok nas lub nawet odnieść je do własnego życia. Każdy bowiem na pewnym etapie w mniejszym lub większym stopniu mierzy się z pewnymi problemami natury społecznej, jak choćby brak zrozumienia, poczucie odosobnienia czy nawet samotność. Warto podkreślić, że wszystkie piosenki są śpiewane w języku polskim.
– To muzyka będąca wypadkową gustu muzycznego nas wszystkich. Każdy z naszej czwórki słucha na co dzień nieco innych wykonawców. Jako odbiorcy muzyki poruszamy się więc w różnorodnych gatunkach, ale jako twórcy staramy się przenosić wszystko to, co nas inspiruje, na własne kompozycje i znaleźć wspólny mianownik. Mamy nadzieję, że dzięki temu każdy może odnaleźć w naszych piosenkach coś dla siebie – mówią muzycy Pustej Przestrzeni.
Grupa nie planuje zwalniać tempa. Jeszcze w tym roku chcą wejść do studia i nagrać kilka kolejnych piosenek, które złożą się na drugie wydawnictwo. O efektach prowadzonych prac zespół będzie na bieżąco informował za pośrednictwem swoich kanałów social media: na Facebooku oraz Instagramie.
Pusta Przestrzeń powstała jesienią 2015 roku w Rzeszowie. Zespół w swojej twórczości odwołuje się do różnych podgatunków alternatywnego rocka. Wśród najważniejszych inspiracji muzyków znajdują się indie rock, post-punk, shoegaze, a także szeroko rozumiana polska muzyka pop rockowa.
Skład zespołu:

  • Paweł Serewko – wokal, gitara
  • Jacek Miciuda – bas
  • Przemysław Biliński – gitara
  • Jakub Kasowicz – perkusja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 154 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj