Projekt DOC. powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastroenterologa/internistę Tomasza Ryznara.

Obaj lekarze pracują obecnie w jednym z 19 Jednoimiennych Szpitali Zakaźnych w Łańcucie, zajmując się pacjentami z Koronawirusem.

26.03.2020 w Polskim Radio Rzeszów miała miejsce radiowa premiera najnowszego singla pt "ZE STALI"/
Utwór został nagrany dużo wcześniej, jednak pandemia i ogólna sytuacja spowodowała, że zespół postanowił w tym właśnie okresie zaprezentować w/w utwór szerszej publiczności.
Przekaz utworu, jego tekst i wydźwięk może być przydatny każdemu z nas do przetrwania tego ciężkiego i bardzo stresującego okresu, dodając sił i motywacji do walki.

Historia:

Pomimo tak odpowiedzialnej i czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami.

Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Podkarpacia Witold Drapała - instrumenty klawiszowe, Kacper Radek - gitara oraz Filip Łukaszewicz - perkusja.

Zespół jest mocno rozpoznawalny muzycznie, ponieważ w takim krótkim czasie wypracował już własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocka z elementami r'n'b .

Wiosną 2016 roku odbyła się premiera pierwszego singla DOC-a pt."Dom", a 10 lutego 2017 r odbyła się premiera pierwszej płyty DOC. pt. "Dla kilku chwil". Wraz z nią promujący płytę teledysk do utworu "Pozwól mi".

Od 2017 r DOC. "grany" jest regularnie na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz innych rozgłośni podkarpacia.

Początkiem roku 2018 zespół wygrał prestiżowy plebiscyt Radia Rzeszów - WERBEL’2017. Debiutancka płyta DOC-a okrzyknięta została jako tą najlepszą spośród twórców Podkarpacia w 2017r, zaś nagrodą był między innymi koncert finałowy przed Rayem Wilsonem w rzeszowskim Klubie LUKR oraz nagranie kolejnej płyty w Studio Radia Rzeszów! W maju zespół wystąpił w programie Dzień Dobry TVN z utworem "Moje Miejsce". Wiosną 2019 roku miała miejsce premiera nowego singla pt. "Spalony". Teledysk do utworu stworzył i wyreżyserował znany warszawki reżyser Maciej "ARCHON" Michalski - laureat wielu międzynarodowych nagród, współpracujący między innymi z Justyną Steczkowską.

Skład zespołu:

Konrad Baum - wokal, gitara

Tomasz Ryznar - gitara basowa

Witold Drapała - instrumenty klawiszowe

Kacper Radek - gitara

Filip Łukaszewicz - perkusja

www.zespol-doc.pl 

Znajdź nas na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/zespolDOC/

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Czytany 91 razy

1 komentarz

  • MusicMan 27 Mar, 2020

    Świetny utwór. Szacun Panowie! Tak trzymać! Jesteście naszymi bohaterami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj