Pablopavo: Publiczność trzeba szanować, ale nie można się jej dać zaszantażować muzycznie
fot. A. Kutrzeba

Vavamuffin, jeden z najważniejszych zespołów reggae w Polsce właśnie skończył nagrywanie swojej kolejnej płyty. Ponownie grupa zarejestrowała swój materiał w Orelcu, w Zagrodzie Magija Twórcze Bieszczady.

– Najnowsza płyta Vavamuffin będzie rootsowa jeśli to cokolwiek jeszcze znaczy, powiedział Pablopavo czyli Paweł Sołtys, wokalista zespołu, w rozmowie z Andrzejem Sroką. – Z jednej stronu odwołujemy się do tradycji muzyki jamajskiej, roots reggae z lat 70. i 80., a z drugiej strony do naszych początków w Vavamuffin. Wróciliśmy trochę do 2005 czy 2006 roku.

Mam wrażenie, że na tej płycie nie ma ciśnienia, w sensie że trzeba było zrobić jakiś utwór, który byłby popularny, który zachwyciłby ludzi. Te utwory w sposób bardzo naturalny powstawały i rozwijały się. Dobrze czuliśmy się pisząc te piosenki i dobrze czuliśmy się nagrywając je. Nie potrafię powiedzieć, czy ten album spodoba się naszym słuchaczom.

Jest to oczywiście ryzyko, ale moje życie muzyczne nauczyło mnie tego, że tylko takie płyty mają sens – kiedy zapomni się trochę o oczekiwaniach ludzi. Publiczność trzeba szanować, ale nie można dać się jej zaszantażować muzycznie. Tak robił David Bowie, który realizował szalone pomysły i w ogóle nie przejmował się, że poprzednia płyta była rockowa, a teraz nagrywa popową. Z punktu widzenia sprzedaży to głupi pomysł, ale po latach okazuje się, że te płyty zostają. Mam nadzieję, że najnowszy album Vavamuffin jest właśnie taki – wolny od obciążeń i oczekiwań.

Zwieńczeniem prac nad płytą był kameralny koncert Vavamuffin, na którym zabrzmiał premierowy materiał. Dodajmy, że nowa płyta zespołu ukaże się jeszcze w tym roku.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 143 razy

Artykuły powiązane

 • 05 Kwi, 2020
  Pożar lasu w powiecie dębickim
  Pożar lasu w powiecie dębickim
  Samoloty gaśnicze wspomagały strażaków w gaszeniu pożaru lasu w Chotowej w powiecie dębickim.  Akcja rozpoczęła się około południa. Pożarem objętych było...
 • 03 Kwi, 2020
  Edukacja online według rymanowskiej fundacji
  Edukacja online według rymanowskiej fundacji
  "Lekcje online" dla dzieci i młodzieży, to nowy projekt edukacyjny, który może okazać się ciekawym uzupełnieniem dla prowadzonych od kilkunastu...
 • 30 Mar, 2020
  Samotny żubr ruszył z Bieszczadu na północ
  Samotny żubr ruszył z Bieszczadu na północ
  Bieszczadzki żubr samotnik wybrał się w podróż aż pod Przemyśl. Prawdopodobnie liczące dziś 600 sztuk stado rozszerza swój zasięg występowania....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj