28 kwietnia 2020 15:55
Ze względu na epidemię koronawirusa planowana  na koniec maja IV edycja Dino Top Festival odbędzie się w innym terminie. Impreza, którą organizujemy wspólnie z TVP Rzeszów oraz Miastem i Gminą Sędziszów Małopolski…

Digitalowa premiera drugiego krążka duetu Katarzyny Kowalczyk i Łukasza Rozmysłowskiego. Fizyczny nośnik trafi na półki sklepowe 27 kwietnia. Podobnie jak poprzednie dokonania Colas, "docusoap" zaskakuje różnorodnością i intryguje aranżacyjnymi rozwiązaniami. Płyta ukazała się nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe.

"pearls" to drugi singiel promujący wydawnictwo. Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez sam zespół, a nakręcony wspólnie z Piotrem Michalakiem. Główne sceny powstały w Krakowie i Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

"Większość materiału planowaliśmy intuicyjnie, choć znajdzie się też kilka popkulturowych odwołań, które zawarliśmy celowo. Sam utwór ma dość mantryczny charakter. Pisząc go wyobraziłam sobie taniec w barwnej przestrzeni przypominającej teleturniej. To taki taniec, który wykonujesz po trudnych przejściach, ale w momencie, kiedy mówisz sobie, że już będzie ok i stawiasz na totalny chill. Sam numer uwydatnia nasze fascynacje alternatywnym r&b i vaporwave’m" - opisuje Kasia Kowalczyk.

"docusoap" swoją nazwę wziął z telewizyjnych telenowel dokumentalnych. "Staraliśmy się stworzyć takie utwory, w których pojawia się wiele barw i emocji. Postawiliśmy na rozmaite rozwiązania brzmieniowe" - tłumaczą artyści. Trap w singlu sleepwalker równoważy tu egzaltowane, manieryczne dove, odniesienia do alternatywnych odnóg R&B sąsiadują z wariacjami na temat popularnego ostatnio nurtu ASMR. Gdzieniegdzie z elektronicznych podkładów przebija się oniryczny dream-pop, który może przypominać dokonania nieśmiertelnej Enyi. Muzycy sięgają także po eksperymenty z processingiem wokalu. Modulacje i przekształcenia głosu nadają całości hipnotyczny, przykuwający uwagę klimat.

"Wszystkie te piosenki to obrazki, które wspólnie układają się w spójną, muzyczną historię. Tytuł każdej z nich powinien trafnie odzwierciedlać jej zawartość" - opowiada duet. "Hockney" to hołd złożony angielskiemu malarzowi i grafikowi, Davidowi Hockneyowi, którego znamy przede wszystkim z ikonicznych basenów. "Oberek", mglista opowieść o tradycyjnych tancerzach, został stworzony z jedynym gościem na płycie: brytyjskim producentem Felicita. Dominik Dvorak, bo tak naprawdę nazywa się reprezentant PC Music, zainspirował się polskim folklorem po serii występów z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. "ufo", "oblivion" czy plasma ewokują zaś skojarzenia z osobliwym, fantasmagorycznym światem, którego najlepszymi przewodnikami zdają się być Kacha i Łukasz.

Do fizycznej wersji "docusoap" dołączony zostanie dodatkowy utwór plum.

Album Coals będzie promowała trasa koncertowa w Polsce i zagranicą. .
Poniżej jeszcze niepełna lista miast i klubów, które zespół odwiedzi
podczas „docusoap TOUR”:

05.03 Toruń, Klub NRD
06.03 Gdańsk, Grizzly Drizzly
14.03 Poznań, Próżność
26.03 Warszawa, Pogłos (SOLD OUT)
27.03 Lublin, Dom Kultury
28.03 Białystok, FOMO klub
02.04 Radio Łódź, Łódź
04.04 Katowice, Hipnoza
05.04 Kraków, ZetPeTe
08.04 Budapest (HUN), Dürer Kert
09.04 Bratislava (SK), Nova Cvernovka
22.04 Brno (CZ), Kabinet Muz
23.04 Prague(CZ), Cafe V lese
24.04 TBA
25.04 Škofja Loka (SLO), Rdeca Ostriga
11.06 Katerblau, Berlin

Coals tracklista"docusoap"

1. pearls

2. bitter cold

3. sleepwalker

4. loops

5. ufo

6. dove

7. sugar

8. oblivion

9. plasma

10. oberek

11. hockney

12. coral reef

13. plum (bonus track)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 142 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj