28 kwietnia 2020 15:55
Ze względu na epidemię koronawirusa planowana  na koniec maja IV edycja Dino Top Festival odbędzie się w innym terminie. Impreza, którą organizujemy wspólnie z TVP Rzeszów oraz Miastem i Gminą Sędziszów Małopolski…

HAIM, po ogłoszeniu premiery wyczekiwanego trzeciego albumu „Women in Music Pt. III” (premiera 24 kwietnia), dzielą się nowym singlem „The Steps”.
W „The Steps” HAIM wystawiają gitary na pierwszy plan w sposób, z którego nie korzystały nigdy wcześniej. Rezultat to jedna z najszybszych i najmocniejszych piosenek w dotychczasowym dorobku tria. Autorkami „The Steps” są siostry Haim przy wsparciu wieloletnich współpracowników: Ariela Rechsthaida oraz Rostama Batmanglija. Zarówno singiel, jak i album, zostały wyprodukowane przez Danielle, Ariela oraz Rostama. Alana, Danielle i Este kontynuują również współpracę ze słynnym reżyserem Paulem Thomasem Andersonem, który nie tylko zrealizował klip do „The Steps”, ale jest także autografem fotografii zdobiącej okładkę albumu „Women in Music Pt. III”. Danielle jest współreżyserką teledysku do „The Steps”. Artystka tak opowiada o trzeciej płycie zespołu: - Tytuł przyszedł do mnie we śnie. Obudziłam się, zaśmiałam i od razu powiedziałam o wszystkim moim siostrom.

Alana dodaje: - Od razu spodobał mi się ten tytuł. Dosłownie jesteśmy kobietami w muzyce i zawsze się pisze o nas w ten sposób, dlatego wydało nam się całkiem cool, abyśmy odniosły się do tej narracji. Tytuł sprawił, że zaczęłam bardziej zastanawiać się nad naszymi doświadczeniami.

Całość podsumowuje Este: - Według mnie tytuł jest bardzo zabawny, do tego inicjały to WIMP3. „Wimp” to prześmieszne słowo!

Premierowy materiał zapowiadający nowy rozdział w karierze HAIM pojawił się już w 2019, kiedy światło dzienne ujrzały single „Summer Girl”, „Now I’m In It” i „Hallelujah”. Wszystkie z nich pojawią się na trzeciej płycie grupy.

Do pracy nad „Women in Music Pt. III” dziewczyny z HAIM zaprosiły sprawdzonych współpracowników. Laureat Grammy Ariel Rechtshaid (Adele, Blood Orange, Carly Rae Jepsen) i Rostam Bartmanglij (Charli XCX, Solange, Frank Ocean) odpowiadają za produkcję krążka. „WIMP3” to następca wydanego w 2017 „Something To Tell You”. Drugi album HAIM zadebiutował na 2. miejscu list sprzedaży w UK oraz 7. Billboard 200.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 102 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj