Startują VII Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla Dzieci i Młodzieży, organizowane przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Warsztaty wokalne odbędą się  w Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie oraz w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, w terminie 13 – 17 stycznia  20120 r. Poprowadzą je: 

Danuta Błażejczyk – to jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Poza wspaniałymi warunkami wokalnymi, charakteryzuje ją pogoda ducha i otwartość na drugiego człowieka. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „ Taki cud i miód” . W 2015 roku obchodziła jubileusz XXX - lecia pracy artystycznej. Koncerty inaugurujące jubileusz odbyły się w Warszawie – Teatr Żydowski i w Busku Zdroju Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Teatrze Żydowskim w Warszawie i w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność.

Michał Rudaś – wokalista, który ma na koncie dwie solowe płyty: “Shuruvath” (2009) oraz „Changing” (2013) oraz mini album “Wieloryby i syreny” (2016). Współpracował z programami TV: „Jaka to melodia” (2004-2009), w Orkiestrze Adama Sztaby oraz w Orkiestrze Tomka Szymusia w „Tańcu z gwiazdami” (2005-2017). Ćwierćfinalista czwartej edycji programu The Voice of Poland (2014). Brał udział w szóstej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" (2016). W roku 2018 wziął udział w Indiach w telewizyjnym wokalnym talent show "Dil Hai Hindustani" odnosząc ogromny sukces oraz zyskując wielu nowych fanów wśród indyjskiej widowni. 

Tomasz Filipczak – pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Od wielu lat współpracuje z Januszem Stokłosą i Januszem Józefowiczem przy większości produkcji Teatru Studio Buffo. Pracował także dla telewizji – przy Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz „Tańcu z Gwiazdami”, „Przebojowej Nocy”, „Złotej Sobocie” i "Eurowizji Junior".  W latach 2012-2018 był kierownikiem muzycznym programu "Jaka to melodia". Jako producent i aranżer pracował m.in. z takimi artystami jak: Robert Janowski, Janusz Radek, Robert Janson i Piotr Polk, Łukasz Zagrobelny Irena Santor, Halina Frąckowiak. Od 2018 roku jest kierownikiem muzycznym Teatru Syrena.

dr Anna Czenczek  – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, nauczycielka emisji głosu, polska przedstawicielka Międzynarodowej Organizacji TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych Rzeszowa. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. 

dr Bartosz Jaśkowski - wokalista,  kompozytor, autor tekstów.  Od 2007 roku członek zespołu naukowo-dydaktycznego Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a od 2016 roku członek zespołu naukowo-dydaktycznego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach . W 2017 roku uzyskał stopnień naukowy doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.   Laureatem wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów m. in.: programu TVN - „Droga do Gwiazd”. Autor solowych projektów artystycznych i płyt CD: „Wracam do domu - Legenda miasta Złotoryja”, „W pogoni za aniołami…”, „Zaucha projekt”.

Dorota Szpetkowska - dziennikarka muzyczna, prezenterka tv, wokalistka, scenarzystka, producentka i reżyserka programów muzycznych oraz koncertów tv. Podczas ponad 30-letniej pracy dla TVP wypromowała wiele współczesnych gwiazd polskiej estrady i zrealizowała dziesiątki koncertów z ich udziałem (m.in. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, Sopot Festiwal, cykle: "Święta, święta", "Cała Polska śpiewa kolędy", Idą Święta", "Warszawiacy śpiewają nie-zakazane piosenki", "Koncert dla Niepodległej", "Europa da się lubić", "Nie ma, jak u mamy", etc...). Jurorka polskiego jury Konkursów Piosenki Eurowizji (2014 i 2018), licznych krajowych konkursów piosenki a także wieloletnia jurorka Rzeszów Carpathia Festival.  Członkini wokalnej grupy jazzowej Music Market (w latach 1980/81 i 1985/86). 

Uczestnikami warsztatów będą wokaliści od 10 roku życia  do 30 . Warsztaty zostaną zakończone nagraniem teledysku z utworami specjalnie zaaranżowanymi na to wydarzenie. Młodzi artyści zaśpiewają z towarzyszeniem zespołu muzycznego składającego się ze znanych muzyków –

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 229 razy
Etykiety

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj