Niezmiernie ciekawie zapowiada się najbliższy koncertowy weekend w rzeszowskiej Niezłej Sztuce. W sobotę wystąpi międzynarodowa formacja jazzowa - Radek Wośko Atlantic Quartet, a w niedzielę Piotr Bukartyk w towarzystwie Ajagore zaprezentuje program "Raport z przesłuchania".

23 listopada - Radek Wośko Atlantic Quartet

start: 20:00, bilety: 30 PLN

dostępne online: https://niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15 lub w klubie.

Radek Wośko Atlantic Quartet to projekt flagowy, założony przez polskiego perkusistę jazzowego i kompozytora z Kopenhagi Radka Wośko, który wydał już 10 albumów z własną muzyką, a także wystąpił w uznanym przez krytyków międzynarodowym projekcie z udziałem niedawno zmarłego polskiego trębacza Tomasza Stańko.

Zespół łaczy muzyków z Danii, Norwegii i Polski, prezentując nowoczesny jazz na najwyższym poziomie. Muzyka czerpie zarówno z głębokich słowiańskich korzeni, kultury nordyckiej, jak i współczesnej muzyki klasycznej.

https://www.youtube.com/watch?v=w6kBsY4AQ6s

Członkowie grupy są solidnie zakorzenieni w nowoczesnym jazzie, ale tworzą równolegle w innych dziedzinach sztuki; Stian Swensson jako kompozytor muzyki kameralnej i Søren Gemmer z akustyczno-elektroniczną improwizacją i czytaniem poezji z duńskim aktorem Thure Lindhardtem.

Zespół grał na wielu znakomitych festiwalach, w tym Jazztopad Festival (PL), Hanza Jazz (PL), Copenhagen Jazz Festival (DK) i HC Andersen Festival w Odense (DK).

24 listopada - Bukartyk & Ajagore - Raport z przesłuchania.

start: 19:00

Z kolaboracji BUKARTYK / AJAGORE musiało powstać coś nietuzinkowego, a gdy dodamy do tego bezkompromisowy komentarz wobec otaczającej nas rzeczywistości będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem absolutnie dziś na scenie niespotykanym.

BUKARTYK / AJAGORE - Myślisz, Dumasz, Tańczysz...

Świat opisywany przez Bukartyka, jego niezwykle osobisty i często ironiczny sposób kreowania rzeczywistości w piosence, od lat jest niezwykle bliski muzykom AJAGORE. Spotkanie Artystów stanowi swego rodzaju RAPORT o stanie współczesności, kondycji człowieka, który w niej żyje. Liryczna opowieść Bukartyka i jego poezja łączą się z niepowtarzalną ekspresją AJAGORE. W czasach, kiedy słowo się dewaluuje, a dźwięk staje się nic nieznaczącym tłem, spotkanie artystów przenosi słuchacza w świat głębokich doznań i wartości.

Projekt Bukartyk / AJAGORE to efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka - znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy AJAGORE - instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy - od jazzu, rhythm'n'blues przez amerykański folk, country i nasze tradycje ludowe, którzy towarzyszą na co dzień w muzycznej wędrówce Grażynie Łobaszewskiej czy Jorgosowi Skoliasowi.

https://www.youtube.com/watch?v=-BaiyX5qLmw

Koncert odbędzie się na dolnej sali wystawienniczej BWA specjalnie zaaranżowanej koncertowo.

Bilety:

60 zł - przedsprzedaż z kartą klubowa Niezłej Sztuki - dostępne tylko w lokalu

65 zł - przedsprzedaż internetowa i stacjonarna

75 zł - w dzień koncertu

Bilety w internecie:

https://niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/42925/Rzesz%C3%B3w/Bukartyk+%7C+Ajagore/

Niezła Sztuka cafepub

ul. Sobieskiego 18 (I piętro BWA)

czynne:  wt-pt od 10.00, sb-nd od 12.00

www.niezla-sztuka.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 160 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj