Oto jedna z najlepszych płyt jakie ukazały się w ostatnich tygodniach. Kierowana przez rzeszowskiego muzyka, obecnie mieszkającego w Wielkiej Brytanii, Krisa Trznadla formacja Nine Walking Trees wydała album "Light".

Album zawiera osiem perfekcyjnie dopracowanych utworów nagranych i zmiksowanych w BIT AUDIO przez Jacka Młodochowskiego. Udział w nagraniu wzięło wielu podkarpackich muzyków: Valdi Rzeszut, Wojtek Kwieciński, Tomek Kiersnowski, Stefan Ryszkowski, Dawid Zwierchowski, Kuba Kasowicz czy Daniel Jurkiewicz. Gościnie słyszymy też: Bodka Pezdę, Maćka Janasa, Tomka Rzeszutka i Sławka Leniarta. Całą tą orkiestrą dowodził Kris Trznadel znany wcześniej z legendarnego z zespołu One Million Bulgarians.

Płyta rodziła się przez wiele miesięcy, rejestrowano kolejne utwory, a wpływ na jej brzmienie ma klasyka prog-rocka czy post rockowy sound. Kris zapowiada teraz "atak" na letnie festiwale, a jego marzeniem jest występ Nine Walking Trees na słynnym Glastonbury Festival. Płyty można posłuchać w autorskich audycjach Polskiego Radia Rzeszów - Rock Radio i Rock Noc.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 68 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj