23 października podczas uroczystej gali w Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej Joanna Longić odebrała prestiżową nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów otrzymała statuetkę Mateusza w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Debiut za płytę Tęskno „Mi”.

Bardzo dziękuję, za docenienie debiutu Tęskno. To bardzo ważne jak zespół zaczyna swoją działalność, dziękuję Hani za wspólny czas. Ta nagroda jest przemiłym podsumowaniem naszej współpracy. To po prostu fantastyczne że Trójka cały czas mocno wspiera Tęskno. Że "Między nami" można usłyszeć na antenie. Cieszę się tym niepowtarzalnym czasem twórczym, który mam teraz. Z wytęsknieniem czekam na spotkania z Wami na zbliżających się koncertach – mówiła Joanna Longić odbierając statuetkę.

Galę wręczenia nagród dla najciekawszych wykonawców roku w kategoriach jazzu i muzyki rozrywkowej poprowadzili Agnieszka Szydłowska i Piotr Metz.

Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Muzycznej im. Mateusza Święcickiego znajdują się m.in. Edyta Bartosiewicz, Monika Brodka, Lech Janerka, Wojciech Młynarski, Katarzyna Nosowska, Agnieszka Osiecka, Dawid Podsiadło, Tomasz Stańko, Wojciech Waglewski i Zbigniew Wodecki.

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie nagrało album „Mi” oraz singiel „Bzdury”. Obecnie Tęskno to solowy projekt Joanny Longić. Nowy rozdział w działalności zespołu otwiera singiel „Między nami”.

W listopadzie Tęskno rusza w trasę, która rozpocznie się występem na festiwalu BUSH w Budapeszcie. Poniżej harmonogram koncertów:

15.11 Budapeszt, BUSH

28.11 Poznań, Próżność

29.11 Wrocław, Impart

01.12 Gdańsk, Drizzly Grizzly

08.12 Kraków, Żaczek

11.12 Warszawa, Studio S1

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 137 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj