5 października, o godz. 18.00 na dziedzińcu Zamku Lubomirskich w Rzeszowie odbędzie się koncert "TreVoci with love" , z okazji podpisania listu intencyjnego, mającego na celu przekazanie Zamku na cele kulturalne.

List intencyjny został podpisany 9 września br. przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. To wstęp do podjęcia wspólnych działań zmierzających do budowy nowej siedziby Sądu Okręgowego.


Efektem współpracy będzie utworzenie w Zamku Lubomirskich instytucji kulturalnej. Jak podkreślił wiceminister Warchoł, „To historyczny dzień i wyjątkowy moment dla mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia. Rzeszów zyskuje nowy sąd na działce w sąsiedztwie budynku sądu rejonowego, a w zamku Lubomirskich powstanie centrum kultury.

”Podczas koncertu “TreVoci with love” wystąpią trzej tenorzy: Miłosz Gałaj, Voytek Soko i Mikołaj Adamczak z towarzyszeniem orkiestry Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy. 

Trzej tenorzy to artyści nowej generacji, którzy na nowo odkrywają piękno klasycznych dzieł nadając im współczesnego brzmienia, a przeboje muzyki popularnej ubogacają symfonicznymi aranżacjami i operowym rozmachem. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Ich największym atutem są występy na żywo.


Orkiestra Arte Symfoniko skupia grono wybitnych instrumentalistów, którzy dzięki swojej pasji, zaangażowaniu i przyjaźni tworzą zgrany zespół. Orkiestra ma w swoim dorobku udział w wielu prestiżowych wydarzeniach kulturalnych, m.in. wielokrotnie występowała w ramach koncertów głównych Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, Festiwalu Operetkowego im. Iwony Borowickiej w Krakowie, Festiwalu "Operalia" w Ostrołęce, Gali Fundusze z Kulturą czy Festiwalu Funduszy Europejskich "Małopolska Myśli o Tobie". Ważnym wydarzeniem w działalności Orkiestry jest Galowy Koncert Noworoczny wykonywany cyklicznie od ponad 10 lat w Krynicy-Zdroju 1 stycznia każdego roku.
Mieczysław Smyda - dyrygent, absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach w specjalnościach: skrzypce, kameralistyka, dyrygentura symfoniczno-operowa. Występuje na scenach w Polsce i zagranicą.  Jest autorem i realizatorem kilkudziesięciu programów artystycznych, które były emitowanie w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Jest też inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych w regionie. Od ponad 20 lat związany jest zawodowo z Krynicką Orkiestrą Zdrojową. Obecnie pełni funkcję kierownika artystycznego i koncertmistrza tejże Orkiestry.  Za zasługi w dziedzinie kultury otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" i „Złote Jabłko Sądeckie” .

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zapraszają: Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 492 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj