Wielokrotnie nominowany do Grammy, wyróżniany multiplatynowymi płytami wokalista, autor piosenek i producent Charlie Puth ujawnił już trzeci w tym roku utwór "Cheating On You". Piosence towarzyszy wyreżyserowany przez Tylera Yee teledysk. Charlie Puth sam wyprodukował utwór i napisał go z pomocą J Kasha.

"Cheating On You" to następca singla "Mother", który magazyn "People" nazwał "chwytliwym hitem" i "hymnem zbuntowanej, nastoletniej miłości". Piosenka szybko zgromadziła 9,7 miliona streamów oraz 7 milionów odsłon klipu w niespełna trzy tygodnie. Nie zapominajmy też o opublikowanym we wrześniu kawałku "I Warned Myself", o którym magazyn "Fader" napisał: "klasyczny Puth w każdym aspekcie". Obecnie piosenka ma 34 miliony streamów i 18 milionów odsłon teledysku.
Trylogia "Cheating On You", "Mother" i "I Warned Myself" to pierwsze wydawnictwa Charliego Putha od czasu nominowanego do Grammy, drugiego albumu "Voicenotes". Płyta zadebiutowała na 4. miejscu notowania Billboard 200 i w USA pokryła się złotem zaledwie cztery dni po premierze. Utwory z krążka zostały odtworzone w serwisach streamingowych 3,3 miliarda razy (spośród 7 miliardów wszystkich streamów Putha), a najpopularniejsze z nich to: mający w USA status poczwórnej platyny superprzebój "Attention", platynowy "How Long" oraz pokryte złotem single "The Way I Am" i "Done For Me". Album promowany był podczas wyprzedanej trasy "Voicenotes Tour" w Ameryce Północnej i Azji.

Kariera Putha eksplodowała w 2015 roku, kiedy wokalista, a także autor piosenek i producent, pojawił się gościnnie w nagraniu Wiza Khalify "See You Again" (trzy nominacje do Grammy, nominacja do Złotego Globu). Piosenka z filmu "Szybcy i wściekli 7" okazała się jednym z największych przebojów dekady - 12 tygodni spędziła na szczycie Billboard Hot 100, otrzymała w Stanach Zjednoczonych diamentowy status oraz ustanowiła rekord wśród najlepiej sprzedających się singli 2015 roku. Niedługo później Charlie Puth wydał swój debiutancki - jak się wkrótce okazało - platynowy album "Nine Track Mind". W zestawie znalazły się multiplatynowe utwory "We Don’t Talk Anymore", "One Call Away" i "Marvin Gaye".

Kiedy stało się jasne, że Puth jest jednym z najbardziej rozchwytywanych współpracowników, chętnie dzielił się swym talentem z takimi gwiazdami jak Katy Perry ("Small Talk"), 5 Seconds of Summer ("Easier"), Maroon 5 ("Lips On You") i Michael Bublé ("Love You Anymore").

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 159 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj