W tym roku przypada 20. edycja tarnobrzeskiego festiwalu Satyrblues, który od roku 2000 jest przyjazną platformą dla wszystkich szlachetnych dyscyplin artystycznych.

Jest to festiwal, na którym Satyra spotyka się z Bluesem nie czyniąc krzywdy nikomu w charakterze sztuki ponadpokoleniowej, będąc gościnnym mianownikiem dla Beneficjentów z całego świata.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja przebiegnie pod hasłem GITARY RZĄDZĄ ŚWIATEM i stanowić będzie kulturalny pomost między dwoma kontynentami Europą i USA, a bohaterami tej artystycznej konfrontacji będą mistrzowie gitary różnych stylistyk, reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy jak: Ron BUMBLEFOOT Thal (USA), Marek Raduli, Daniel Popiałkiewicz, Jacek Kieller, Manu Lanvin & The Devil Blues (Francja), Dudley Taft (USA), Anthony Gomes (USA), Troy Redfern (Anglia), Doghause Sam & His Magnatones (Belgia), Slidin Slim & Eic Hansson (Szwecja), a także Piotr Restecki, Wojtek Pilichowski i Andrej Makarewicz (trio Ratellsnake!),którzy w terminie od 11 października 2019 r. do 15 listopada 2019 r. wystąpią w Polskim Radiu Rzeszów, w studiu im. Tadeusza Nalepy.

To rozbudowane wydarzenie ma na celu pokazanie kunsztu każdego z zaproszonych artystów w swoim autorskim repertuarze jak również nakreślenie możliwości najbardziej uniwersalnego instrumentu jakim jest gitara.

W części wernisażowej będzie można podziwiać prace takich artystów jak: Andrzej Mleczko, Marek Grela, Miro Kowalczuk, Bożena Wójtowicz-Ślęzak, Henryk Janusz.

Satyrblues odbędzie się w sobotę 14 września 2019 r. o godz. 15:00 i w niedzielę15 września 2019 r. o godz 16.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul Słowackiego 2 i każdego dnia będzie trwał 6 godzin. Każdy z uczestników festiwalu otrzyma w prezencie okolicznościowy katalog wydany w limitowanym nakładzie, a także będzie mógł spotkać się z artystami, nabyć ich płyty, lub prace plastyczne.

Oceń ten artykuł
(17 głosów)
Czytany 334 razy

Artykuły powiązane

 • 23 Lut, 2020
  Niekontrolowany wybuch podczas chemicznych pokazów w szkole
  Niekontrolowany wybuch podczas chemicznych pokazów w szkole
  To był nieudany eksperyment chemiczny - 3 osoby zostały poszkodowane w Szkole Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu w czasie dnia...
 • 22 Lut, 2020
  Podpalacz z Tarnobrzega zatrzymany
  Podpalacz z Tarnobrzega zatrzymany
  Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny podejrzanego o podpalanie klatek schodowych w tym mieście. Na przełomie...
 • 20 Lut, 2020
  Płatne parkingi w Tarnobrzegu?
  Płatne parkingi w Tarnobrzegu?
  Obniżenia opłat oraz zasięgu strefy płatnych parkingów dotyczyły głównie uwagi mieszkańców Tarnobrzega w ramach konsultacji społecznych. Zgłaszane propozycje uwzględniono przy...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj