"Na statku" to zapowiedź kolejnego albumu, który ukaże się już tej jesieni.

Singiel “Na Statku” kołysze niczym piracka brygantyna! O piosence można na pewno powiedzieć tyle, że nie przypomina żadnej innej piosenki w karierze artysty - ani też żadnej innej piosenki w ogóle. Bohater utworu snuje fantasmagoryczną opowieść o podróży, szaleństwie i metafizycznym dotknięciu. Uwagę zwraca hipnotyzująca melodia i zaskakujące elektroniczne brzmienia, jakich dotąd próżno było szukać w twórczości Limboskiego.

"W Berlinie przesiąkłem tytoniowym dymem i elektroniką. Przez chwile rozważałem przerzucenie się na live sety i techno. Ale wydawało mi się to zbyt oczywiste więc nie wiedziałem co będzie. Potem po prostu dałem się zaskoczyć... Skracając całą historię uciekłem w miejsce, z którego już nie było ucieczki. Nie była to strefa komfortu więc nastąpił rozwój. „Morskie Opowieści” to jedna z pierwszych piosenek, jakie usłyszałem w życiu. Śpiewała ją moja siostra i prosiłem ją w kółko „Jeszcze raz, jeszcze raz!”. Wreszcie napisałem swoje własne „Morskie Opowieści”.

Do utworu powstał klip z Januszem Chabiorem w roli... Pirata! W klipie występują ludzie, zwierząta i postacie baśniowe. Singiel zapowiada nowy, siódmy już album w karierze Limboskiego, który ukaże się 25 października nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia i będzie zatytułowany „Ucieczka Saula”.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 170 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj