Nowy singiel Sudan Archives
fot. Alex Black

„Confessions” to tytuł najnowszego singla Sudan Archives - amerykańskiej wokalistki, skrzypaczki, songwriterki i producentki na stałe mieszkającej w Los Angeles. Utwór został wyprodukowany przez Willa Archera i traktuje o kryzysie świadomości.

Za pseudonimem Sudan Archives kryje się utalentowana artystka Brittney Parks. Jej unikalne utwory łączą w sobie elementy R&B, gry na skrzypcach inspirowanej skrzypkami z Afryki Północno-Wschodniej, zachodnioafrykańskich rytmów i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Sudan Archives dorastała w Cincinnati, w stanie Ohio. Gry na skrzypcach nauczyła się ze słuchu zainspirowana muzyką folkową Północno-Wschodniej Afryki. W wieku 19 lat przeprowadziła się do Los Angeles gdzie podjęła studia, jednocześnie komponując nowe utwory w zaciszu domowym. Po przypadkowym spotkaniu, w klubie Low End Theory, z Matthewdavidem podpisała kontrakt z wytwórnią Stones Throw.

) W 2017 r. ukazała się jej debiutancka EP-ka zatytułowana po prostu „Sudan Archives”. Rok później swoją premierę miała druga „Sink”, którą komentowały takie media jak The New York Times, Pitchfork czy Vogue. W tym roku ukaże się pierwszy album długogrający artystki. Więcej szczegółów wkrótce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 163 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj