Koncert główny Europejskiego Stadionu Kultury za nami
Fot. Marcin Kalita

Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury to największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych festiwali w Polsce. Jego najważniejszym wydarzeniem jest zawsze koncert główny, który w piątkowy wieczór - mimo niesprzyjającej aury - zgromadził tłumy na płycie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie.

Jak co roku zaprezentowały się na nim międzynarodowe kolektywy muzyczne. Tym razem publiczność usłyszała takich artystów jak: Grzegorz Hyży i NaviBand z Białorusi, O.S.T.R. i Vali Boghean z Mołdawii, Natalia Kukulska i Shuma z Białorusi oraz The Dumplings i Luna z Ukriany. Koncert kolektywów poprzedził występ Tuli.

Impreza, która odbywa się już po raz dziewiąty, potrwa do niedzieli. W tym czasie w różnych punktach Rzeszowa odbędzie się ponad 40 wydarzeń z takich dziedzin sztuki jak: muzyka, teatr, taniec, moda, fotografia czy film. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 420 razy

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 25 Cze, 2019

    Udany i na wysokim poziomie był też niedzielny koncert jazzowy Art Celebration- Wschód Kultury w ramach Europejskiego Stadionu Kultury, który odbył się w okazałej Auli Politechniki Rzeszowskiej. Szczególne podziękowania od uczestników za to dla organizatorów, w tym w szczególności dla Bartka Skubisza i Z. Jakubka.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj