13 stycznia 2020 13:24
Dwunastu wykonawców zgłosiło swoje płyty do naszego plebiscytu Werbel 2019. Termin upłynął 10 stycznia, do dziś czekaliśmy na zgłoszenia nadesłane pocztą. To 11 edycja konkursu muzycznego Polskiego Radia Rzeszów na…

Debiutancki, solowy singiel Liama Gallaghera, "Wall Of Glass" umocnił jego muzyczną pozycję, ale "Shockwave" zapowiada się na jeszcze większy sukces (obecnie walczy o pozycję w TOP10 na Oficjalnej Liście Przebojów w Wielkiej Brytanii).
Premiera drugiego solowego album Liama "Why Me? Why Not." została potwierdzona na 20 września 2019 roku!
Teraz artysta podzielił się z fanami oficjalnym teledyskiem do utworu. Klip do "Shockwave", wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego François Rousselet, łączy oszałamiającą charyzmę Liama z uderzającymi, filmowymi kadrami. Jak tłumaczy Liam:

„Na ostatni album napisałem kilka piosenek samodzielnie, ale tym razem wszystkie są napisane wspólnie z kimś. Powodem tej decyzji jest to, iż chciałem, żeby ten album był jeszcze lepszy od "As You Were". Znam swoje mocne strony jak i swoje ograniczenia. Piosenki, które piszę są dobre, ale dużo lepiej sprawdzam się w roli wokalisty i frontmana. Chcę, aby ten drugi album był o poziom wyżej, ponieważ najtrudniejszym zadaniem jest stworzenie czegoś nie tylko równie dobrego, ale i lepszego. I to właśnie zrobiliśmy.”
Przypomnijmy, iż debiutancki solowy album Liama Gallaghera "As You Were" okazał się ogromnym sukcesem wśród fanów i krytyków. Zadebiutował na pierwszych miejscach list przebojów w Wielkiej Brytanii i szybko pokrył się tam platyną. Liam ma na swoim koncie wyprzedane plenerowe koncerty, nagrody od Q, NME i GQ, film dokumentalny "As It Was", a teraz prezentuje nowe wydawnictwo. "Shockwave" to pierwszy przedsmak z jego nadchodzącego drugiego albumu "Why Me? Why Not." Liam pracował nad tekstem do nowego singla z dwoma kluczowymi współpracownikami, którzy stoją za albumem "As You Were". To Andrew Wyatt, który zdobył Academy Award za Najlepszą Oryginalną Piosenkę jako współautor "Shallow" z filmu "Narodziny Gwiazdy" i wielokrotny zdobywca Grammy - Greg Kurstin, który jest również producentem utworu. Został on nagrany w Los Angeles i w RAK Studios w Londynie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 148 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj