Setki osób na Festiwalu Carpathia
fot. mm

Tłumy na jubileuszowym XV Festiwalu Carpathia. Na rzeszowskim rynku rozpoczęła go koncertem Ania "Anika" Dąbrowska. Po niej na scenę wyszli artyści części konkursowej festiwalu.

W tym roku jury musi wybrać spośród 15 muzyków z Polski, Litwy, Ukrainy, Włoch, Malty i Rosji. Zwycięzca otrzyma nagrodę Grand Prix w wysokości 15.000 zł, pamiątkową statuetkę i zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu. Są też nagrody za II i III miejsce oraz nagrody specjalne: za najlepszą kompozycję i dla największej osobowości scenicznej.

Po młodych artystach odbyło się oficjalne rozpoczęcie festiwalu przez organizatorkę, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej Annę Czenczek oraz prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i specjalnych gości.

Następnie kilkaset zgromadzonych osób na rzeszowskim rynku wysłuchało utworów artystów Centrum Sztuki Wokalnej, w tym Ani Dąbrowskiej, a na koniec tego dnia festiwalu na scenie pojawiła się Halina Frąckowiak. 

Jutro kolejny dzień Festiwalu. W programie m.in. koncert laureatów festiwalu, ogłoszenie wyników oraz koncert gwiazdy wieczoru Michała Szpaka. Początek wydarzenia o godz. 18:30

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 420 razy

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Jack 20 Maj, 2019

    KTO TO JEST HALINA FRĄCZOK ???????!!!!!!!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj