3 płyta Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Koncert premierowy w Rzeszowie
fot. archiwum

10 maja ukaże się "Sweet Spot" - 3 album rzeszowsko krakowskiej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, która wyróżnia się na polskiej scenie łączeniem jazzowych improwizacji z rapowanymi tekstami. Tego samego dnia w Teatrze Maska odbędzie się bezpłatny koncert premierowy, podczas którego zespołowi będzie towarzyszył Mr Krime. Zaproszenia na koncert można odbierać w kawiarni Niezła Sztuka (1 piętro BWA). Każda osoba może jednorazowo otrzymać 2 zaproszenia.

Na trzeciej płycie EiTNQ groove spotyka się ze swingiem, tradycja z nowymi kierunkami rozwoju muzyki improwizowanej, a tłusty i ciepły soulowy vibe z jazzową surowością. Celne wersy przeplatają się z solowymi partiami oraz cutem i scratchem. To opowieść o ludziach, miejscach i miłości do muzyki. To zapomniane historie, pochwała życia i ludzkiej twórczości podane wraz z muzyką będącą efektem słuchania siebie nawzajem.

To efekt blisko 5 lat wspólnej pracy, ponad stu koncertów, setek przegadanych godzin i dziesiątek tysięcy przejechanych kilometrów.

Teaser płyty "Sweet Spot"

Na Sweet Spot gościnnie pojawią się m.in. legendarny raper Eldo, świetny soulowy wokalista Jarecki i utalentowana młoda wokalistka - Aleksandra Tocka. Swoje piętno na płycie odcisnął również stały współpracownik zespołu - Mr Krime. Za analogowy mastering odpowiedzialny jest Dj Eprom.

Podczas koncertu w rzeszowskim Teatrze Maska 10 maja o 20:00 zespół wystąpi w składzie:

Tomasz Nowak - trąbka
Kuba Płużek - instr. klawiszowe
Alan Wykpisz - git. basowa
Maksymilian Olszewski - perkusja
Wojciech Długosz "Mr Krime" - gramofon, syntezator
Eskaubei - rap

Koncert dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 250 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj