Lisa Hannigan zaprezentowała video, które powstało do utworu "Nowhere To Go". Teledysk promuje najnowszy live album artystki "Live In Dublin", który powstał we współpracy z kolektywem s t a r g a z e, występującym pod batutą uznanego niemieckiego dyrygenta Andre de Riddera. Longplay ukaże się 10 maja nakładem Play It Again Sam.

Lisa Hannigan and s t a r g a z e - Nowhere To Go (Official Video)

Materiał na „Live In Dublin” został zarejestrowany w październiku zeszłego roku, podczas koncertu w National Concert Hall w Dublinie. Na płycie znajdzie się 14 utworów znanych z repertuaru artystki, w tym jedna wcześniej niepublikowana kompozycja „Bookmark”.

Album jest wynikiem przypadkowego spotkania Lisy z Andre De Ridderem na festiwalu Sound From A Safe Harbour w Cork w 2015 r. Dyrygent omówił możliwość współpracy z dość zajętym kolektywem s t a r g a z e, który ma koncie wspólne projekty między innymi z takimi gwiazdami jak Nils Frahm, Julia Holter, Lee Ranaldo (Sonic Youth), These New Puritans czy Iceage. Następnego lata Lisa Hannigan wystąpiła na jednej scenie u boku orkiestry, w ramach berlińskiego PEOPLE Festival, śpiewając parę utworów ze swojego repertuaru.

„Dla wokalistki i songwriterki współpraca z klasycznie szkolonymi muzykami może być bardzo stresująca. W zespole komunikacja często odbywa się niewerbalnie. Bardzo trudno jest uzyskać taką nić porozumienia w większej grupie. Kiedy jednak zaczęliśmy razem grać z kolektywem s t a r g a z e poczułam, że nadajemy na tych samych falach. Byłam poruszona słysząc moje piosenki w tak różnorodnej i szerszej aranżacji. Miałam nadzieję, że uda nam się zdziałać razem o wiele więcej. Pomysł na nagranie albumu oraz wspólne koncertowanie pojawił się więc w sposób naturalny” - mówi Lisa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 124 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj