Babu Król & Smutne Piosenki - "Nowa Fala Polskiego Dansingu vol 1 & 2"
zrzut ekranu z teledysku

5 kwietnia do sklepów muzycznych trafi wspólna płyta zespołów Babu Król oraz Smutne Piosenki zatytułowana „Nowa Fala Polskiego Dansingu vol 1 & 2".

Album promują dwa równorzędne single - autorski „A gdyby pójść w tango", oraz cover grupy Bolter „Daj mi tę noc" w nowej aranżacji Babu Króla.


Babu Król & Smutne Piosenki - Daj mi tę noc (Official Video)


„Daj mi tę noc" to piosenka z repertuaru zespołu Bolter w nowej, emocjonalnej wersji Babu Króla.

Płyta z coverami powstała dzięki zaproszeniu zespołu Babu Król do koncertów z własną selekcją ulubionych piosenek sprzed lat na dziedzińcu poznańskiego Teatru Polskiego latem 2017 roku. Zaproszenie wyszło od znanych poznańskich animatorów kultury z klubu Dragon. Po dwumiesięcznej serii koncertów pod szyldem "Aj lajk Szopen" zespół wybrał z ponad trzydziestu przygotowanych coverów dziesięć, które znalazły się na wspólnej płycie z zespołem Smutne Piosenki.

BABU KRÓL & SMUTNE PIOSENKI „A GDYBY TAK PÓJŚĆ W TANGO”


"A gdyby tak pójść w tango" to autorski utwór, który powstał w ramach warsztatów „OFF Opera" w oparciu o historie z młodości gnieźnieńskich Seniorek. We wszystkich tych opowieściach było obecne
niedopowiedzenie. Czy zauroczenie trwało tylko do momentu zejścia z parkietu? Czy ich bohaterki zawsze trzymały się zasad czy ulegały porywom serca?

Premiera płyty „Nowa Fala Polskiego Dansingu vol 1 & 2" już 5 kwietnia nakładem Mystic Production.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 406 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj