W roku 2019, uchwalonym zarówno przez Sejm RP, jak i przez UNESCO jako Rok Moniuszkowski, najbardziej znany polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor i laureat nagrody Grammy, Włodek Pawlik, powraca z nowym albumem zawierającym jazzowe interpretacje najsłynniejszych kompozycji Stanisława Moniuszki - "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz".

W tym roku większość wydarzeń kulturalnych będzie nawiązywała do bezpośrednich inspiracji muzyką twórcy polskiej opery narodowej. Tak też jest w odniesieniu do projektu "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz". Światowej sławy polski pianista jazzowy, Włodek Pawlik, wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki, aranżując je i nagrywając w jazzowej estetyce. 

W odróżnieniu do bardzo licznych wydawnictw jazzowych z opracowaniem muzyki Chopina płyta Włodka Pawlika jest pierwszą na polskim, a jednocześnie światowym rynku fonograficznym, na której zostały nagrane utwory Moniuszki w jazzowej interpretacji.

Producentem i wydawcą albumu jest Agencja Koncertowa "Pawlik Relations" - nagrodzona Grammy za płytę "Night in Calisia" (producent), której sprzedaż przekroczyła 30 tys. sztuk. Krążek otrzymał również od ZPAV status "podwójnej platyny" i jest najlepiej sprzedającym się albumem jazzowym na polskim rynku fonograficznym.

Nagrania płyty "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz" zostały dokonane na przełomie roku 2018 i 2019 w studiach Polskiego Radia i opracowane przez najwybitniejszych polskich reżyserów dźwięku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 223 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 02 Mar, 2019

    Polish Jazz Włodek Pawlik i Stanisław Moniuszko to będzie zapewne ciekawy mariaż i atrakcja.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj