„Chances” rozpoczyna się prostym synthem pizzicato (technika artykulacyjna, polegająca na zrywaniu dźwięku) oraz charakterystycznym wokalem Dido. Konsekwentnie narastający wolumen dźwięku pozwala artystce pokazać w pełni możliwości wokalne. „To właśnie mój oldschoolowy styl.” – wspomina Dido. „To utwór o walce z własnymi demonami, o uczuciach towarzyszących tej batalli, o zmęczeniu które nie pozwala wstać. Pozostaje jedynie nadzieja, że kolejny dzień będzie lepszy…”- komentuje.

Całość skomponowana i nagrana w Anglii. Nowy krążek ponownie jest owocem współpracy Dido z jej bratem i współproducenetem poprzednich bestsellerowych albumów (założycielem Faithless) Rollo Armstrongiem.

Utwór dostępny pod linkiem

Wokalistka opisuje tworzenie tego albumu jako „absolutnie magiczne doświadczenie". „To było proste. Chciałam tylko byśmy nagrali razem kolejny album.” – wspomina  – „Było to tak łatwe i naturalne. Wszystkie wokale nagrałam na kanapie, a większość tracków zarejestrowaliśmy w domu!”

„Still On My Mind” zapowiada się albumem, na którym Dido pokaże się w różnych odsłonach, począwszy od - jej ulubionego - hip hopu, po folkowe dźwięki. Cała płyta to zmysłowa mieszanka stylów i gatunków; Dido nie unika również elektroniki i dancowych rytmów.

Ponad 40 milionów sprzedanych płyt na całym świecie, czyni Dido najlepiej sprzedającą się artystką z Wielkiej Brytanii. Albumy  „No Angel”  oraz „Life For Rent”, są wciąż najbardziej pożądanymi krążkami w historii Wielkiej Brytanii.

 

Razem z ogłoszeniem wydania nowego albumu, autorka multiplatynowych płyt: „No Angel” oraz „Life For Rent” potwierdziła swoją pierwszą od 15 lat trasę koncertową! Na żywo zabrzmią nie tylko utwory z nowego longplaya, ale również mega-hity „Thank You”, „Here With Me”, „White Flag” i „Life For Rent”. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 193 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj